BAŞKAN ÇARDAKOĞLU’DAN 23 NİSAN MESAJI
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

BAŞKAN ÇARDAKOĞLU’DAN 23 NİSAN MESAJI

AK Parti Akşehir İlçe Başkanı Abdurrahman Çardakoğlu; 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeni ile bir mesaj yayımladı.

23 Nisan 2021 - 15:26

Başkan Çardakoğlu mesajında, dünyayla birlikte ülkemizi de tehdit eden salgın hastalığa karşı savaş verirken; Türk Milletinin bu tarihi gün vesilesi ile hep bir ağızdan haykırdığı vatan ve istiklal aşkının gelecek güzel günlerin de müjdecisi olduğunu vurguladı.

Sürekli; büyük bir kurtuluş mücadelesini sürdürürken, milletin vicdanı ve sesini Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni kurarak aynı çatı altında birleştiren ve bu tarihi, Türkiye ve dünya çocuklarına hediye eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, tüm şehit ve gaziler ile görev yapmış milletvekillerini rahmet ve saygı ile andığını dile getirdi. Başkan Çardakoğlu mesajında şu ifadelere yer verdi; “Bugün, milli bağımsızlık yolunda, milli egemenliğin kayıtsız şartsız ilanının 101. yılıdır. Milli iradeyi her şeyin üzerine koyan bu adım;  yolumuza bugün de ışık tutan birçok değerin kaynağıdır. Milletin olduğu yerde, hiçbir gücün ve vesayetin tanınmayacağının hükmüdür. 23 Nisan 1920 tarihi, bununla birlikte; bu vatanın kimlerin omuzlarında yükselip güçleneceğini de işaret etmektedir. Türkiye Cumhuriyeti Devleti, gelecek nesillerin omuzlarında daha da yükselecektir. Bugün çocuklarımıza aşılayacağımız değerler, onlara vereceğimiz emek; daha güçlü bir Türkiye, huzur ve barış dolu bir dünyanın tesisi için çok önemlidir.’’ dedi.  

Bir olursak sırtımız yere gelmeyecektir

Türk milletinin her tarih yazışında gücünü, bağımsızlık ve vatan aşkından aldığını dile getiren Çardakoğlu, ‘’Milli Kurtuluş Savaşı’nı verirken de milletin sesi ve sinesinin yegâne çatısı olan TBMM’yi ve Cumhuriyet’i kurarken de tüm kapıları açan bu aşkın gücü olmuştur. Aynı güç; şehit ve gazilerimizin kanları ve inançlarının eseri olan ay yıldızlı bayrağımızın altında,  yedi cihanın imrendiği birlik ve beraberliğimizi her şartta koruyabilmemizin de en büyük dayanağıdır. Dünyayı titreten, ülkemizi de tehdit eden koronavirüs illetine karşı büyük bir savaş verdiğimiz şu günlerde her formül, tarihimizde gizlidir. Bugün eğer 83 milyon bir olabiliyorsak bundandır ve bunu başardıkça da sırtımız yere gelmeyecektir. Yaklaşık 20 yıldır ülkemizi her platformda en iyi şekilde temsil eden, birlik ve beraberliğimizin ne denli önemli olduğunu her fırsatta dile getiren Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı ve çalışma arkadaşlarına teşekkür ediyorum. Bu duygu ve düşüncelerle; kuruluşundan bu yana, Türkiye Büyük Milleti Meclisi çatısı altında ülkemize hizmet etmiş tüm milletvekillerimize, milletimiz adına şükranlarımızı sunuyorum. Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin ilk Başkanı, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile tüm şehit ve gazilerimizi rahmetle, minnetle yâd ediyorum. Tüm çocuklarımızın, tüm dünya çocuklarının bayramlarını tebrik ediyor, gözlerinden öpüyorum.’’ dedi.

Bu haber 272 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
KAZADA HAYATINI KAYBEDEN TAKSİCİ SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI
KAZADA HAYATINI KAYBEDEN TAKSİCİ SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI
OTOGARDA UYUŞTURUCU İLE YAKALANDI
OTOGARDA UYUŞTURUCU İLE YAKALANDI