BAŞKAN İNCE VE YÖNETİMDEN ŞEHİT AİLESİNE ZİYARET
Reklam
Reklam

BAŞKAN İNCE VE YÖNETİMDEN ŞEHİT AİLESİNE ZİYARET

Akşehir Şehit ve Gazi Aileleri Derneği Başkanı İsmail İnce ve Dernek Yönetimi şehit Uzman Çavuş Recep Özmen’in ailesini ziyaret ederek ailelerin acılarını paylaştılar.

22 Ocak 2020 - 08:53

Şehit Babası Salih Özmen ve annesi Rukiye Özmen ve Eşi Beyza Özmen’i  ziyarette bulunan  Şehit ve Gazi Aileleri Derneği Başkanı İsmail İnce ve Dernek yönetimi ailelere her türlü destekte bulunacaklarını ve yalnız olmadıklarını belirttiler.
Şehit ve gazi aileleri derneği başkanı İsmail İnce ailenin istek ve taleplerini dinleyerek gerekli girişimlerde bulundu.   Başkan İnce ziyarette şu ifadelere yer verdi:, "Sizler bize emanetsiniz ve bizde bu emanete en iyi şekilde bakmakla yükümlüyüz. Asla kendinizi yalnız hissetmeyin. Sizler bizim ailemizdensiniz ve sizin taleplerinizi her zaman yerine getirmeye hazırız dedi.Başkan İnce konuşmasına devam ederken ''Şehitlerimizin geride kalan anne, baba eş ve çocukları ile kardeşleri milletimizin ve devletimizin en kutsal emanetleridir. Aziz vatan toprakları şehitlerimiz ve gazilerimizin fedakarlıkları sayesinde bizlere vatan olmuştur. Onların hakkını ne yapsak ödeyemeyiz. Bugünlerimizi şehitlerimize ve gazilerimize borçluyuz. Şehit ailelerimizin sıkıntıları ve sorunları bizim sıkıntımız, bizim sorunlarımızdır'' ifadelerini kullandı.Ziyaret ettiği ailelerin sıkıntılarını dinleyen, kendileri ile sohbet eden ve ihtiyaçlarını öğrenen Başkan İnce , "Bu insanlar canlarını seve seve bu kutsal topraklar, bu vatan için vermişlerdir. Bu nedenle, şehitlik mertebesi Peygamberlik mertebesinden sonra gelen en yüksek mertebedir. Bu şehitleri unutmamız mümkün değildir. Bu şehitlerin çocukları, eşleri, anneleri, babaları da bizim için kutsal birer emanettirler. Acılarınızı paylaşıyor, şehit olan kardeşlerimize Allah'tan rahmet diliyoruz.' dedi. Hükümetin şehit ailelerine yönelik yapmış olduğu son yasal düzenlemeler ile sağladığı yardımlarla onların yanında olduğunu kaydeden Başkan İnce  , "Şehitlerimizin arkasında bırakarak bizlere emanet etmiş oldukları ailelerin acılarını bizlerde yüreğimizde hissediyor ve onların kederlerini paylaşıyoruz. Hükümetimiz şehit ailelerine çeşitli sosyal ve ekonomik haklar sağlamaktadır. Bizlerde onları sık sık ziyaret ederek, devletin her zaman yanlarında olduğunu hissettiriyoruz. Şehit ailelerinin ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyoruz. Acılar paylaşıldıkça azalır, kapım 24 saat şehit ailelerine açıktır. Her zaman yanınızdayız." diye konuştu. Şehit ailesi  ise ziyaret dolayısıyla Şehit ve Gazi Aileleri Derneği Başkanı İsmail İnce ve yönetime teşekkür ettiler. Başkan İnce şehit ailelerini ziyaret etmeye devam edeceklerini belirtti.  
HABER / MEHMET İNCE 
 

Bu haber 742 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
'1 AYDA SAPTANAN AKTİF VAKA, 15 GÜNDE SAPTANDI'
'1 AYDA SAPTANAN AKTİF VAKA, 15 GÜNDE SAPTANDI'
VALİ’DEN YUNAK ŞUBE MÜDÜRÜNE VE ŞEFE ÖDÜL
VALİ’DEN YUNAK ŞUBE MÜDÜRÜNE VE ŞEFE ÖDÜL