BAŞKAN KONAK’TAN "14 MART TIP BAYRAMI" KUTLAMASI
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

BAŞKAN KONAK'TAN "14 MART TIP BAYRAMI" KUTLAMASI

Yunak Belediye Başkanı Ali Konak, 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla Başhekimi ziyaret ederek günlerini kutladı.

16 Mart 2022 - 00:02

Başkan Konak, mesajında şu ifadelere yer verdi:
“İnsanların huzurlu, mutlu ve kaliteli bir hayat sürmelerinin ana şartı sağlıktan geçmektedir. Sağlıklı bir hayat ise insanların en temel hakkıdır. Bedenen ve ruhen sağlıklı bireylerin, eğitimin artmasına, üretimin güçlenmesine, ülkenin kalkınmasına dolayısıyla toplumsal refahına katkı sunmaktadır. Bu durum ise sağlık hizmetlerinin en iyi şekilde uygulanmasına ve geliştirilmesine bağlıdır. Nitelikli bir yaşam sunmayı ilke edinerek gece gündüz demeden, her yerde ve her koşulda hayatlarını insan sağlığına adamış olan sağlık çalışanlarımız, bu zor görevi yerine getirmekte, bunu yaparken karşılık beklememektedir. Hekimlerin ve tüm sağlık görevlilerinin memleketin her köşesinde, her türlü koşullar altında insan ve toplumun ihtiyaçları doğrultusunda çalışmaktadırlar Sağlık çalışanlarımız özellikle Dünyamızı etkisi altına alan Kovid-19 salgını sürecinde cansiperane bir gayretle kutsal ve onurlu bir görevi yerine getirmektedirler.
Hiç kuşkusuzdur ki, bu alanda sağlık çalışanlarımız, fedakârlıkları ve meslektaşları sayesinde, yaratılmışların en üstünü olan insanın yaşam kalitesini yükseltmede ve bu yaşam kalitesinin duraksamaya uğradığı hallerde hastalarını sağlığına kavuşturmak adına "kutsal bir mümessil" olarak bu önemli ve zor görevi üstlenmişlerdir.
Bu düşüncelerle yüce mesleklerini icra ederken şehit düşen sağlık çalışanlarımız başta olmak üzere, sağlıklı bir gelecek için çalışan ahirete göç etmiş sağlık çalışanlarını şükranla yâd ediyor, her birine Allah'tan rahmet diliyorum. Milletimize ve insanlığa hizmetleri için tüm sağlık çalışanlarına teşekkür ediyor, huzurlu, güvenli ve sağlıklı günler diliyor, Tıp Bayramı'nı kutluyorum.” ifadelerini kullandı.
HABER / SERKAN AKGÖL 

Bu haber 1264 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
YALVAÇ'TA KAZA: 1 ÖLÜ, 3 YARALI
YALVAÇ'TA KAZA: 1 ÖLÜ, 3 YARALI
YUNAK DOĞALGAZ BORU HATLARINDA SIKI ÇALIŞMA
YUNAK DOĞALGAZ BORU HATLARINDA SIKI ÇALIŞMA