BAYINDIR İNŞAAT VE FİNAL OKULLARINDAN AKŞEHİR’E BÜYÜK...
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

BAYINDIR İNŞAAT VE FİNAL OKULLARINDAN AKŞEHİR’E BÜYÜK YATIRIM

Akşehir’de mülkiyeti ve yapımı Bayındır İnşaata ait olan, Gazi Mahallesi mevkiinde yapımına başlanan Final Kampüs Okullarının temel atma töreni 11.10.2017 tarihinde düzenlendi.

12 Ekim 2017 - 08:46

Temel atma törenine Akşehir Kaymakamı Mehmet Türk, Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya, Protokol Üyeleri, Milli Eğitim Şube Müdürleri, Bayındır İnşaat yetkilileri, Final Okulları’nın yöneticileri, idarecileri, misafirler ve Basın Temsilcileri iştirak etti.
Final Eğitim Kurumları Kurucu Temsilcisi Mehmet Ateş yaptığı konuşmada ‘‘Hem Sınav Hem Yaşam Başarısını ilke edinen Final Eğitim Kurumları her daim milletimizin ve devletimizin yanında olan, Türkiye çapında 422 şubesi bulunan eğitimde lokomotif, marka bir kurumdur. Bugüne kadar 3 milyonu aşkın öğrenci okutulmuştur. Silikon Vadisinden TÜBİTAK’a hastanelerden adalet kürsülerine, üniversitelerden okullara, TBMM'den Yerel yönetimlere, finans piyasalarından iş dünyasına kadar her yerde Final'in gurur duyduğumuz öğrencileri vardır. Bu, Finali’n fedakâr kadrosunun en büyük servetidir. Biz de Akşehir Final olarak bu lokomotife dâhil olmak için büyük uğraşalar verdik
Final Eğitim Kurumları anasınıfından başlayarak Final Ortaokulu Final Özel Öğretim Kursu, Final Temel Lisesi, Final Şehir Okulları, Final Kampüs Okulları, Uluslararası Final Üniversitesi, Final İngilizce, Final KPSS, Final Yayıncılık, Final Yurt Dışı dâhil olmak üzere eğitim veren geniş bir ailedir. Akşehir Final Kampüs Okulları da Anasınıfı, İlkokul, Ortaokul, Anadolu Lisesi, Fen Lisesi olarak Akşehir’deki eğitim çıtasını yükseltmeyi hedeflemektedir. Akşehir’in eğitime verdiği önem açısından çevre ilçeler arasında ilk sırada yer almaktadır. Dolayısıyla Akşehir halkı özel okula sürekli ihtiyaç duymuştur. Biz bugüne kadar Final Ortaokulu ve Final Temel Lisesiyle bu İhtiyacı karşılamaya çalıştık. Fakat Bugün burada temelini attığımız Final Kampüs Okulları ile eğitim çıtasını yükselteceğimizin teminatını verebilirim. Bu Akşehir halkı için büyük bir avantaj olacaktır.
Okulumuz Avrupa Birliği standartlarına uygun olacaktır. . Final Kampüs Okulları 8300 metrekare arazi üzerinde, 9500 metrekare kapalı alana sahip, 36 derslik şeklinde olacaktır. 210 İş gününde tamamlanması planlanan okulumuzun 864 öğrenci kapasitesiyle 2018-2019 eğitim öğretim dönemine yetişmesi planlanıyor. Kapalı alan içerisinde 8 laboratuvar, 3 konferans salonu, 3 spor salonu, 2 kütüphane, 2 atölye 1 buz pateni, uygulama bahçesinde ise; futbol çim sahası, basketbol sahası, voleybol sahası, tenis kortu ile birçok kullanım alanı oluşturacaktır. Öğrencilerimizin yabancı dil derslerinde özellikle yabancı dil konuşabilmelerine ağırlık verilecektir. Her öğrenci bir dünyadır ve biz bunun farkındayız Bundan dolayı sayısal ya da sözel derslere verilen önem kadar sosyal aktivitelere de önem vereceğiz. Bu konuda her öğrenci yetenekleri doğrultusunda en az bir spor dalında yetiştirilecek, bir halk oyunlarında görev alacak ya da öğrencinin herhangi bir enstrüman üzerinde çalışması sağlanacaktır. Hiçbir başarı tesadüf değildir ve biz başarılı olmak adına her gün yeni çalışmalara adım atacağız’’ dedi.
Mehmet Ateş konuşmasının sonunda Akşehir Kaymakamı Mehmet Türk’e, Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya’ya, Milli Eğitim Müdürü Sayın Sadık Köseoğlu’na, Milli Eğitim Şube Müdürlerine, Protokol Üyelerine, Final Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Taşel’e Final Eğitim Kurumları Genel Müdürü Şevket Ertem’e,Final Okulları Kurucusu Sayın İhsan Özen’e teşekkür etti ve insanlığın geleceğinin eğitim üzerine inşa edildiğini yine her bir öğrencinin geleceğinin de Final Okulları ile aydınlanacağını söyledi.
Mehmet Ateş ‘Bu doğrultuda ilk günden beri desteklerini esirgemeyen, her an her konuda yanımızda olan, yerine konulacak her bir tuğlaya emeği geçecek olan, okulumuz yapımcı firma Bayındır İnşaat’a sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.’ Dedi ve konuşmasına
ÇOK ŞANSLISINIZ ÇÜNKÜ YAŞADIĞINIZ ŞEHİRDE FİNAL VAR diyerek son verdi.
Akşehir Müftüsü Sayın Ahmet Kardaş tarafından yapılan duanın ardından Final Kampüs Okullarının temel atma töreni gerçekleştirildi. Daha sonra protokol tarafından temelin atılmasıyla program sona erdi.
Final’de her başarının ayrı bir öyküsü vardır ama her öykü Final’e kayıtla başlar.
HABER / MEHMET İNCE 

Bu haber 2869 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
AKŞEHİR TSO BAŞKANI VE YUNAK BELEDİYE BAŞKANI'NDAN YUNAK MYO MÜDÜRÜNE ZİYARET
AKŞEHİR TSO BAŞKANI VE YUNAK BELEDİYE BAŞKANI'NDAN YUNAK MYO...
YUNAK'TA 2018-2019 EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI BAŞLADI
YUNAK'TA 2018-2019 EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI BAŞLADI