BAYRAM ÖNCESİ DEZENFEKTE ÇALIŞMALARI YAPILDI
Reklam
Reklam

BAYRAM ÖNCESİ DEZENFEKTE ÇALIŞMALARI YAPILDI

Akşehir Belediyesi, kurban bayramı öncesi dezenfekte çalışmalarına hız verdi. Bayram boyunca da süreceği belirtilen genel temizlik ve dezenfekte çalışmaları kapsamında tüm şehir dezenfekte edilecek.

30 Temmuz 2020 - 01:10

Pandemi sürecinde ilk günden bu yana tüm tedbirleri alarak özellikle şehirde toplu kullanım alanlarının dezenfekte edilmesi hususunda yoğun mesai harcayan Akşehir Belediyesi, kurban bayramı öncesi bu çalışmalara hız verdi. Belirli aralıklarla devam eden dezenfekte çalışmaları kapsamında tüm şehir bayrama kadar olan süreçte ve bayram sürecinde dezenfektanlarla yıkanacak.
TÜM ŞEHİR DEZENFEKTE EDİLİYOR
Genel bayram temizliği kapsamında hastaneler, kamu kurum ve kuruluşları, vatandaşların sıklıkla kullandıkları toplu yaşam alanları, yoğun sirkülasyon olan alanlar, sosyal donatı alanları ve parklar Akşehir Belediyesi Temizlik İşleri ve Park Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından dezenfekte ediliyor.
AKŞEHİR  BAYRAMA
 HAZIR
Titizlikle sürdürülen dezenfekte çalışmalarıyla bayrama yönelik genel temizlik hummalı şekilde sürdürülürken, Belediye Başkanı Salih Akkaya genel itibariyle hazırlıkların tamamlandığını söyledi. Çözüm Merkezi'nin 7/24 devrede olduğunu hatırlatan Başkan Akkaya "Kurban Bayramı için atık toplama ekiplerimiz de göreve hazır. Ayrıca bayrama yönelik denetimlerimiz de devam ediyor. Bilindiği üzere her bayram öncesi şehrimizde genel temizlik çalışmaları yapıyoruz. Bu yıl pandemi sürecinden dolayı bu temizliğe dezenfekte çalışmalarını da dahil ettik. Sadece şehrin sokak ve caddeleri değil tüm kamu kurumlarımız, ortak kullanım alanlarımız ve yaşam alanlarımız dezenfekte ediliyor. Temennimiz bayramı güzel bir şekilde geçirmek" dedi.
Vatandaşların hijyenik ortamda, sağlıklı kurbanlıklar almasını ve kesimini gerçekleştirmesini sağlamak için çalışmaların düzenli olarak sürdürüldüğünü belirten Başkan Akkaya; "Vatandaşlarımız da yapılan çalışmalardan duyduğu memnuniyeti bizlere iletiyor, Kurban Bayramını ülke olarak sağlıklı ve sıkıntı yaşamadan geçirmeyi umut ediyoruz" dedi.
CAMİLERDE 
DEZENFEKTE EDİLDİ 
Vatandaşların ortak kullanım alanları arasında yer alan camilerin dezenfeksiyon işlemleri, sabah saatlerinden itibaren başladı. Yoğun geçen çalışmaların ardından ekipler, dezenfeksiyon işlemlerinin tamamlandığını kaydetti. Ekipler, sağlığımız açısından camilerde sosyal mesafe, maske ve diğer kurallara uymak zorunda olduğumuzun unutulmaması gerektiğini bildirdi.
HABER / MEHMET İNCE 
 

Bu haber 671 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
EMEKLİ ÖĞRETMENLERE HİZMET ŞEREF BELGESİ
EMEKLİ ÖĞRETMENLERE HİZMET ŞEREF BELGESİ
VEFANIN ADI ÖĞRETMEN ÖDÜLLERİ VERİLDİ
VEFANIN ADI ÖĞRETMEN ÖDÜLLERİ VERİLDİ