Bebek Bakım Çantası Nasıl Seçilmelidir?
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Bebek Bakım Çantası Nasıl Seçilmelidir?

07 Ocak 2022 - 10:44 - Güncelleme: 07 Ocak 2022 - 12:43


Anneler ve babalar çocukları için her türlü fedakarlığı yaparlar. Özellikle bebeklik dönemlerinde onların bakımı ile ilgilenmek bütün günü alan, gerektiğinde 7/24 çalıştığın bir iş gibi yorucu olabilir. Fakat hediyesi daima bu yorgunluğu unutmanı sağlar. 

Bu süreçte özellikle kullandığın eşyalar oldukça önemlidir. Çünkü onlar senin daha fazla yorulmanı da sağlayabilirken sana destek de olabilir. Bu yüzden sana destek olacak ihtiyaçlarını seçerken çok dikkatli olmalısın. Kaliteli ve işini kolaylaştıracak ürünler daha az yorulmana katkı sağlayabilir. 

Bunlardan en önemlisi de bebek bakım çantalarıdır. Bu çantalar daima bebeğinin ihtiyaçları ile dolu olduğu için eşyaları azaltıp çantayı hafifletme yoluna da gidemezsin. Çünkü her eşyaya her an ihtiyaç duyabilirsin. Birçok marka arasında ön plana çıkan  Alone çanta  modelleri ve Alone anne bebek çanta çeşitleri tam da bu ihtiyaçlarını karşılamak için tasarlanmıştır. 

Bebek bakım çantan hem tüm malzemelerin sığabileceği, hem aradığın anda kolayca çantadan bulabileceğin hem de kolayca taşıyabileceğin bir çanta olmalıdır. O zaman bebek bakım çantası nasıl seçilir ve nelere dikkat edilmelidir, işte sana birkaç öneri.  

Bebek Bakım Çantası Nasıl Seçilmelidir?

1) Hafif Bir Malzemeden Üretilmelidir

⦁    Öncelikli olarak yukarıda da bahsettiğimiz gibi bir bebek çantasının en önemli özelliği anneyi yormaması gerekir. Hafif bir malzemeden üretilerek rahat bir kullanım sağlaması gerekir. 

⦁    Ağırlığı taşıyabilecek sağlam bir çanta olmalıdır.

⦁    Bununla birlikte çantanın üretildiği malzemesi sağlam olduğu kadar hafifte olması gerekir. 


2) Ağırlığı İki Omuza da Bölmesi Gerekir

⦁    Çantanın içerisine konulacaklar sebebiyle çanta ağırlaşacağı için ve ayrıca çanta ile birlikte bebeğini de tutman gerektiği için sırt çantası olan, yani ağırlığı iki koluna da bölebileceğin modeller daha kullanışlı olacaktır. 

⦁    Ağırlığın tek bir koluna binmesini engelleyerek uzun süre taşıma imkanı sağlarsın.

⦁    Bununla birlikte ellerin boş olacağı için de bebeğini tutarken daha fazla hakim olabilirsin. 


3) Temizlenebilir Bir Yüzeye Sahip Olmalıdır

⦁    Günlük kullanımlarda normal çantalarımız dahi her zaman kirlenmeye açıktır. Üzerine herhangi birşey dökülebilir veya bebek maması, sütü gibi sıvılar çanta içerisine akabilir.

⦁    Bu gibi durumlar için çantanın silinebilir ve hatta yıkanabilir bir kumaştan üretilmiş olması büyük önem taşımaktadır. 

⦁    Ayrıca bebeğin hareketlenme döneminde iken mamasını çantana sıçratarak lekeleyebilir. Bu yüzden bezle silinebilen, gerektiğinde yıkanabilen malzemeden üretilmiş modeller senin için daha işlevli olacaktır. 


4) Fazla Sayıda Bölme ve Göze Sahip Olmalıdır 

⦁    Bebek bezi, maması, biberon, emzik, kıyafet, ıslak mendil vs derken çantaya konulacak oldukça fazla eşya olduğunu farkedeceksin.

⦁    Ayrıca sadece eşyaları çanta içerisine yerleştirmekle de bitmeyecek. Aynı zamanda hangi malzeme ne zaman gerekirse anında hızlı bir şekilde çantadan bulup kullanman gerekir.

⦁    Böyle durumlar için çantanın ne kadar çok bölümü varsa o kadar işine yarayacaktır. 

⦁    Çantayı hazırlarken her bölüme bir eşya gelecek şekilde çantanı yerleştirdiğinde, acil bir durumda hemen herşey elinin altında olacaktır. 

5) Bebek Cilt Sağlığına Uygun Malzemeden Üretilmelidir

⦁    Bebeklerimizin sağlığı her şeyden önemlidir. Özellikle bu dönemlerde imal edilen ve kanserojen maddeler içeren kumaşlardan üretilmiş çantalar bebeğinin sağlığını da etkileyecektir. 

⦁    Henüz oldukça hassas olan bebeğinin cildine bu gibi kimyasal maddeler kolayca etkileyebilir. 

⦁    Bu yüzden çantanın hangi malzemeden üretildiğini öğrenmeden bu çantaları almamak gerekir. 


6) Termal Özelliğe Sahip Gözler Bulunmalı

⦁    Günümüzde oldukça şanslı sayılan anneler teknolojinin getirdiği birçok özellikten yararlanabiliyorlar. 

⦁    Özellikle bebeklerine her zaman ılık mama vermek isteyen anneler için bu özellik kaçınılmaz olacaktır. 

⦁    Termal özelliğe sahip gözlere mamaları sıcak bir şekilde koyarak uzun süre ısısını korumasını sağlayabilirsin. Böylece her daim taze mamalarını bebeğinin önüne sunabilirsin. 


7) Bebek Bakım Çantasını Pusete Sabitleme

⦁    Bebek bakım çantası yukarıda da bahsettiğimiz gibi içerisine konulan malzemelerle bir hayli ağırdır. 

⦁    Bu yüzden eğer bebek arabası kullanıyorsak bebek bakım çantasını arabaya koymak oldukça mantıklı olacaktır. 

⦁    Eğer bebek arabasının içerisinde çantayı koyacak yer yoksa, bebek bakım çantasını pusete sabitlemek iyi bir çözüm olacaktır. 

⦁    Fakat ne yazık ki her çantanın veya her pusetin bu şekilde bir alanı yoktur. 

⦁    Bu yüzden bebek arabası ve bebek bakım çantası alırken bunları da göz önünde bulundurmakta fayda var. 


Buraya kadar bebek çantası alırken nelere dikkat etmeli ve nasıl seçilmeli ile ilgili önerilerde bulunduk. Sıra geldi bebek bakım çantalarında hangi ürünler ön plana çıkıyor, hangi modeller en kullanışlı onlardan bahsedelim. 

Alone Bebek Bakım Çantası Modellerine Göz Atalım!

Bebek bakım çantası denilince akla gelen ilk markalardandır Alone marka çanta. Alone bebek bakım çantası kategorisinde oldukça fazla çeşitlilik sunmaktadır. İçerisinde oldukça fazla sayıda bölmesi bulunan, termal özelliğe sahip alanlarının bulunması ve ister tek kolda istersen de yükü omuzlarına paylaştırarak sırt çantası olarak kullanabileceğin birçok farklı model ve tasarıma sahiptir. 

Alone Çift Kulplu Anne Bebek Sırt Çantası

⦁    Özellikle çift kulplu olması sebebiyle ilk tercih edilme sebeplerinden birini oluştursa da modeli ve ince tasarımı da aynı zamanda kıyafetlerine kombin yapabilmen açısından oldukça kolaylık sağlayacaktır. Eko deriden üretilen bu çanta 39 x 25 x 10 cm ebatlarına sahiptir.

⦁    Çift fermuarlı geniş ana bölmeye bebeğinin oyuncaklarını ve büyük malzemelerini dizerken, 2 adet bulunan malzeme bölmesi de mama veya su gibi sıvıları içeren şişelerini de bu bölmelere yerleştirebilirsin. Ön tarafta bulunan fermuarlı organizer bölüm de acil ihtiyaçlarını pratik bir şekilde bulmanı sağlayacaktır. 

⦁    Elde taşıma kulpunun da çift olması çantayı taşırken ağırlığı paylaştıracağı için kolaylık sağlayacaktır. Ayrıca içerisinde ağır malzemeler taşıdığın zaman da sapın ağırlık sebebiyle kopması da engellenmiş olur. 

⦁    Ayarlanabilir omuz askısı sayesinde sırtında rahat taşıyabilmene imkan sağlayacak şekilde askıyı ayarlayabilirsin. Fermuarlı arka cebine ise kişisel ve özel eşyalarını koyabilirsin. Böylece dışarıda bebeğinle ilgilendiğin sırada özel eşyalarının çalınmasını da engellemiş olursun. 

 


Alone Kapaklı Anne Bebek Sırt Çantası

⦁    Alone anne bebek çanta kategorisinde alınabilecek en iyi çantalardan bir başkası ise kapaklı anne bebek sırt çantası kategorisidir. Diğer çantadan farklı olarak bu çantanın metalik yapısı kendine ayrı bir tarz katmaktadır. Hem kıyafetimle güzel bir kombin yapayım hem de bebek malzemelerini rahatça taşıyayım diyen anneler için birebirdir. 

⦁    Çift fermuarlı geniş bir ana bölmesinin yanı sıra içerisine rahatça malzemeleri yerleştirebileceğin bölmeleri bulunmaktadır. 

⦁    Eko malzemeden üretilen Alone sırt çantası detaylara gizlenmiş güzelliğinin yanı sıra modern ve tarz giyinen anneleri cezbeden birçok özelliğe de sahiptir. 

⦁    Fermuar detayları ile süslenen Alone bebek çantası aynı zamanda bir adet alt açma minderini de hediye olarak veriyor. Ayrıca çanta iki adet şişe cebine, 3 adet çok amaçlı göze ve bir adet de geniş ana bölüme sahiptir. 

 

Alone Kapaklı Anne Bebek Sırt Çantası Butterfly


⦁    Alone bebek bakım çantalarının her biri birbirinden özel tasarımlara sahip. Eğer bebeğin yaz bebeği ise bu çanta tam sana göre. Kelebek desenlere sahip bu çanta bir tek içerisindeki çok yönlü kullanımla değil, tasarımı ile de büyülüyor. 

⦁    Kapaklı Anne Bebek Sırt Çantası Butterfly modelinin bir başka can alıcı özelliği ise %100 organik su itici kumaştan üretilmiş olmasıdır. Böylece ister yağmurlu havada kullan istersen de üzerine bir sıvı döküldüğünde kullan. Her türlü sıvıyı içerisine hapsetmeyeceği için bebeğinin eşyalarının ıslanmasını engelleyerek rahatça kullanmanı sağlar. 

Alone bebek çantası modeli canlı renkleri ile kendini kaptıracağın, kullanırken de rahatlığından oldukça memnun kalacağın bir numaralı çantan olmak için aday.  

Bu haber 3105 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
DÜNYA ÜÇÜNCÜSÜNDEN BAŞKAN AKKAYA’YA ZİYARET..
DÜNYA ÜÇÜNCÜSÜNDEN BAŞKAN AKKAYA’YA ZİYARET..
BAŞKAN AKKAYA'DAN 1 EKİM DÜNYA YAŞLILAR GÜNÜ MESAJI
BAŞKAN AKKAYA'DAN 1 EKİM DÜNYA YAŞLILAR GÜNÜ MESAJI