“BENİM OYUN SANDIĞIM”
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

“BENİM OYUN SANDIĞIM”

"Erken Çocukluk Eğitiminde Kalite ve Erişimin Arttırılması Projesi" kapsamında okul öncesi eğitiminden yararlanamayan çocuklara eğitim setleri hediye edildi.

08 Mart 2021 - 01:05

Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyetinin ortak finansmanı ile uygulamaya konulan Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürlüğü ve UNICEF iş birliğinde yürütülen "Erken Çocukluk Eğitiminde Kalite ve Erişimin Arttırılması Projesi" kapsamında Akşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan “İlçe Erken Çocukluk Eğitiminde Kalite ve Erişimin Arttırılması Komisyonu” tarafından 5 yaşında olup okul öncesi eğitimden yararlanamayan çocuklarımıza Proje kapsamında çocukların gelişimini destekleyici çeşitli eğitim materyallerinin bulunduğu "Benim Oyun Sandığım" eğitim setleri teslim edildi.
Yeşilköy, Üçhüyük, Bozlağan ,Söğütlü,Yeniköy ve Atakent mahallerinden toplam 15 aileye ve çocuğuna dağıtım yapıldı. Bu proje kapsamında "okul öncesi çağında olup" bulunduğu muhitte ana sınıfı olmadığı için bu hizmetten yararlanamayan ve gelecek sene 1.sınıfa başlayacak 2015 doğumlu çocuklar dahil edilmiştir. Çocuklara ve ailelere, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan komisyon aracılığıyla ailelere belli periyotlarla yapılacak ziyaretlerle rehberlik edilecek.
 

Bu haber 759 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
KAZADA HAYATINI KAYBEDEN TAKSİCİ SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI
KAZADA HAYATINI KAYBEDEN TAKSİCİ SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI
OTOGARDA UYUŞTURUCU İLE YAKALANDI
OTOGARDA UYUŞTURUCU İLE YAKALANDI