BEYİN TÜMÖRÜ AMELİYATI BAŞARIYLA PARKHAYAT HASTANESİNDE...
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

BEYİN TÜMÖRÜ AMELİYATI BAŞARIYLA PARKHAYAT HASTANESİNDE YAPILDI

Akşehir PARKHAYAT Hastanesinde Op Dr. Gökhan TOĞUŞLU tarafından 77 yaşındaki Mehmet Özsöz isimli hastaya nöronavigasyonla yapılan beyin tümörü ameliyatı başarı bir şekilde gerçekleş olup 4 gün içerisinde taburcu edildi.

07 Nisan 2021 - 23:39

Op Dr. Gökhan TOĞUŞLU  beyin tümörü ile ilgile bilinmesi gerekenleri şöyle açıkladı:  "Beyin tümörleri kafatası içinde yer kaplayan tümörler oldukları için bulunduğu bölgeye bağlı olarak çeşitli belirtiler gösterebiliyor belirtileri ise; şiddetli baş ağrısı, bulantı ve kusma, kol ve/veya bacaklarda kuvvetsizlik, uyuşma, yürüme bozukluğu,denge kaybı, görme kaybı, işitme kaybı, hafıza bozukluğu, konuşmada güçlük, hipofiz bezi tümörlerinde ise; adet düzensizliği, el ve ayaklarda büyüme gibi çeşitli hormonal bozukluklar ortaya çıkabiliyor. Bu hastalığın tanısı günümüzde beyin tümörü standart, manyetik rezonans (MR) görüntülemedir tedavi şeklinde ise 3 ayrı yöntem kullanılmaktadır.
Cerrahi Tedavi
İlaç Tedavisi (Kemoterapi)
Işın tedavisi (Radyoterapi)
Cerrahi Tedavisinde
Cerrahide tedavide amaç, hastanın tümör dokusunu tamamını yada tamamına yakınını temizlemektir.
Son dönemlerde kullanılmaya başlanılan ileri teknoloji Nöronavigasyon sayesinde beyin tümörü ameliyatlarında oldukça iyi sonuçlar elde edilmektedir.
Nöronavigasyon Faydaları ise; Tümörün yerleşim yeri nerdeyse sıfır hata ile saptanmakta ve tümörün tamamının temizlenmesinde büyük faydalar sağlamaktadır."  Op Dr. Gökhan TOĞUŞLU bu tip hastalıklarla ilgili, Park Hayat Hastanesinde   gerekli olduğu düşünülen  vakalarda, kritik alanlarda ve derin yerleşimli beyin tümörlerinde ve diğer beyin lezyonlarındanöronavigasyon sistemini başarı ile kullandıklarını belirtti. 
HABER / MEHMET İNCE 

Bu haber 1140 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
NASREDDİN HOCA ÖZEL EĞİTİM UYGULAMA EVİ BÖLGEDE TEK
NASREDDİN HOCA ÖZEL EĞİTİM UYGULAMA EVİ BÖLGEDE TEK
ÇELTİK'TE YENİ SANAYİ SİTESİ VE GALERİ DÜKKANLARI  HAYATA GEÇİYOR
ÇELTİK'TE YENİ SANAYİ SİTESİ VE GALERİ DÜKKANLARI HAYATA...