BİR TEBESSÜM MUTLULUK
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

BİR TEBESSÜM MUTLULUK

Köy okullarını ziyaret eden gençler çocukların yüzlerinde tebessüm olmaya devam ediyor.

30 Eylül 2019 - 00:09

Gençlik ve Spor Bakanlığı(GSB) Selçuklu Gençlik Merkezi Medya Kulübü tarafından hayata geçirilen ‘Köy Okulları’ projesi kapsamında Avşar İlkokulu öğrencileri sevindirildi.
GSB Selçuklu Gençlik Merkezi Medya Kulübü üyesi gençler tarafından, kırsalda yaşayan çocukların yüzlerinde tebessüm yüreklerinde umut olmak amacıyla, "Köy Okulları" projesi hazırlandı. Proje kapsamında Konya’nın Taşkent İlçesine bağlı Avşar Anaokulu, İlkokulu ve Ortaokulu Oyuncaksız Çocuklar Derneği tarafından hazırlanan oyuncaklar ile birlikte ziyaret edildi. Yanı sıra Medya Kulübü üyesi gençler tarafından ziyarette öğrencilere hazırladıkları çeşitli hediyeler ve kırtasiye malzemeleri veridi.

ŞEHİTLERİMİZİN ANISINA

''Ölüm bize ne uzak bize ne yakın ölüm, 
Ölümsüzlüğü tattık bize ne yapsın ölüm.''

GSB Selçuklu Gençlik Merkezi Medya Kulübü üyesi gençler çocuklar için hazırlanan her bir hediye poşetini kahramanca canını vererek şehit düşen şehitlerimizin ismini vererek, aziz şehitlerimizi andı.

TEBESSÜME DEVAM

Proje ile ilgili bilgi veren Medya Kulübü yetkilileri, ” ‘Köy Okulları’ projemiz kapsamında bu sefer ki durağımız Taşkent ilçesi Avşar köyü Anaokulu, İlkokulu ve Ortaokulu'ydu. Medya Kulübü olarak çok şükür ki bugüne kadar yüzlerce miniğin yüreğine misafir olup yüzlerde tebessüm olduk. Bu sefer ki programımız ile birlikte başlattığımız çalışmamız ile birlikte minik yürekler için hazırlanan her bir hediye poşetimizi şanlı bayrağımız ve vatanımız için kahramanca canını feda aziz şehitlerimizin anısına minik yüreklere hediye ettik, bu çalışmamızda olduğu gibi bundan sonra ki çalışmalarımızda da aziz şehitlerimizi anmaya devam edeceğiz. Kahraman şehitlerimize bir kez daha Allah'tan rahmet, kederli ailelerine ve asil milletimize başsağlığı ve sabır dileriz.  Çeşitli hediyelerin armağan edildiği etkinlikte öğrencilerle oyunlar oynayıp unutamayacakları bir gün geçirmelerini istedik. Biz bir yola çıktık. Çocukların bedenlerinden büyük dünyalarına girebilmek, onların gülümsemelerine şahit olup, hayallerine ortak olabilmek için çıktığımız bir yol. Bundan sonra da minik yüreklere dokunmaya, yüzlerde tebessüm olmaya devam edeceğiz” dedi.
HABER MERKEZİ 

Bu haber 622 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
CUMA NAMAZI KILINACAK YERLER BELİRLENDİ
CUMA NAMAZI KILINACAK YERLER BELİRLENDİ
FECİ KAZA! ÇİFT ÖLDÜ 2 ÇOCUKLARI YARALANDI
FECİ KAZA! ÇİFT ÖLDÜ 2 ÇOCUKLARI YARALANDI