Bir Ürünü Satın Almadan Önce Hakkındaki Yorumları Mutlaka...
Reklam
Reklam

Bir Ürünü Satın Almadan Önce Hakkındaki Yorumları Mutlaka Okuyun!

14 Ekim 2019 - 13:37 - Güncelleme: 14 Ekim 2019 - 13:46

Bir ürün satın almadan önce hangi ürünü satın alacağınıza karar vermek için araştırma yapmak, işin en zor kısmıdır. Mağaza mağaza gezmek, görülen her ürünün özelliklerini akılda tutmak ve sonrasında karşılaştırabilmek karar aşamasını oldukça zor kılar.İşte bunun için, son dönemlerde hem satış temsilcilerinin çok da objektif olamayacak yönlendirmelerinden kaçınmanızı sağlayacak hem de mağazaları gezerken nerede neyi beğendiğinizi unutmanızı, ürün özelliklerini karıştırmanızı, bir türlü emin olamamanızı önleyecek ve satın alım öncesi doğru karar vermenizi sağlayacak bir strateji var: Müşteri yorumlarını okumak!

Bugünlerde, ürünler hakkında bilgi sahibi olmak artık çok kolay! Diğer kullanıcıların markalar ve ürünler hakkında yaptıkları yorumları okumak, müşterilerin karar vermelerinde büyük kolaylık sağlıyor. Bir araştırmaya göre, son dönemlerde müşterilerin %92’si satın alım yapmadan önce diğer kullanıcıların yorumlarını okuduklarını, bu müşterilerin %85’i ise bu yorumlara bir tanıdıklarının yapmış olduğu yorumlar kadar güvenip değer verdiklerini söylüyorlar. Buradan da anlaşılabildiği gibi, yeni nesil satın alım kararlarını yönlendiren en büyük unsurlardan birisi diğer kullanıcıların marka ve ürünler hakkındaki yorumları!

Kullanıcılar, ürün hakkındaki özellikleri, ürünün beğendikleri veya kullanmakta zorlandıkları yanlarını ve kolay bozulup bozulmadığı gibi karşılaştıkları her durumu yorumlarında belirtiyorlar. Bu yorumlar ister pozitif ister negatif olsun ürünler hakkında deneyimli bir kullanıcının ağzından yapıldığından ürünü almadan etraflıca tanıyıp bütün özelliklerinden haberdar olmanıza yarayacaktır. Yani, bu yorumlar ışığında satın alım kararı vermek sizlerin daha doğru ve kolay tercihler yapmanızı sağlayacaktır.

Müşteri yorumlarına internet üzerinden kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Şikayet Var, şikayet ve müşteri memnuniyeti platformunda da bu konuda çok sayıda yorum bulabilir, ürünlerin detaylarına rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Kullanıcılar, almış oldukları ürünün markasını ve ürün kodunu belirterek, beğenip beğenmedikleri her özelliği, kullanım kolaylığı veya zorluğunu, diğer ürünlerden farklı olarak içerdikleri özellikleri bu yorumlarında pozitif veya negatif olarak belirtiyorlar. Ayrıca, ürünler hakkında birçok yoruma ulaşabileceğiniz bu platformda, farklı ürünler için yapılmış yorumları okuyarak ürün karşılaştırması da yapabilirsiniz.

Kullanıcı yorumlarına ulaştıktan sonra, satın alımdan önceki son aşama olan karar verme aşamasında ne yapılmalı? Diyelim ki, 3 ürün arasında kararsız kaldınız. Her üç ürün için de yorumları okumalısınız. Ürünleri birbirinden ayıran, deneyimli kullanıcıların memnun kaldığı özellikleri, ürünlerin size hitap edebileceğini ve hayatınızı kolaylaştıracağını düşündüğünüz özelliklerini ve deneyimli tüketici yorumları arasında ürün hakkında alım kararınızı değiştirebilecek negatif yorum varsa bütün bunları not etmelisiniz. Sonrasında notlarınıza bakarak hangi ürünün sizin kullanımınıza daha uygun olacağı konusunda kolaylıkla karar verebilirsiniz.

Artık mağazalar arasında mekik dokumanıza gerek yok. İnternet üzerinden yapılan kullanıcı yorumlarını okuyarak karşılaştırmalarınızı yapabilir, hızlı ve mantıklı satın alım kararları verebilirsiniz.

Bu haber 1598 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ERDAL GÜRPINAR HAYATINI KAYBETTİ
ERDAL GÜRPINAR HAYATINI KAYBETTİ
SULTANDAĞI KİRAZI TESCİL ALDI
SULTANDAĞI KİRAZI TESCİL ALDI