BİSİKLETİN USTALARI, ŞENLİKTE HEYECAN FIRTINASI ESTİRDİ
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

BİSİKLETİN USTALARI, ŞENLİKTE HEYECAN FIRTINASI ESTİRDİ

AKDOST(Akşehir Doğa Sporları Topluluğu) 5-10 Temmuz Nasreddin Hoca Şenlikleri dolayısıyla stand kurup bisiklet turu ve etkinliği düzenledi. Bisiklet şovuna yoğun ilgi vardı.

12 Temmuz 2021 - 23:21

AKDOST(Akşehir Doğa Sporları Topluluğu) Başkanı Hulusi Emir Nasreddin Hoca şenliğinde düzenlenen etkinlikle hem gençlerin bisiklet sporuna yönlenmesi hem de doğanın korunması için insanların bisikleti tercih etmesi için farkındalık oluşturmaya çalıştıklarını belirtti. Emir: “Tüm gençlerimizle birlikte hem spor yapmak istiyoruz hem de farkındalık yaratmak istiyoruz. Bu yüzden Nasreddin Hoca şenliğinde stand kurup bisiklet turları ve şovları yaptık, inşallah gelecek senelerde de böyle etkinlikler yapmayı planlıyoruz. İnsanların daha çok bisiklet kullanmasını istiyoruz. Bisikletin bir ulaşım aracına dönüşmesini istiyoruz. Çünkü şu anda dünyanın gündeminde ne var, ekolojik denge gittikçe bozuluyor ve dünyamız daha kirli bir yer haline gelmeye devam ediyor. Geri dönüşümün, hava kirliliğinin çok önemli hale gelmeye başladığını görüyoruz. Dünyamızı daha az kirletmemiz, daha az tüketmemiz lazım. Onun için bisikleti bir ulaşım aracına dönüştürmek zorundayız. Amacımız bu farkındalığı oluşturmak" diye konuştu.
NEFESLER TUTULDU
Uluslararası  Nasreddin Hoca şenliğinde Cumhuriyet Meydanında Bisikletle, iki tekerlek ve tek tekerlek üzerinde çeşitli akrobatik hareketler yapan, zaman zaman da adeta havada uçan grubun gösterisini,  ziyaretçileri nefeslerini tutarak izledi. Her yaştan ziyaretçinin heyecanla izlediği gösteriyi, bir çok ziyaretçi de ellerindeki cep telefonları ile videoya çekerek ölümsüzleştirdi. Bisiklet akrobatları, gösteri sonunda izleyiciler tarafından dakikalarca alkışlandı.
AKDOST AKŞEHİR'DE İLKLERİ BAŞARIYOR
Akşehir'de doğa sporları ve AKDOS olarak yapılanları anlatan Akşehir Doğa Sporları Topluluğu (AKDOST) Kurucu ve Yöneticisi M. Hulusi Emir, aşağıdaki ifadeleri kullandı “Akşehir’de doğa da spor yapıp eğlenmek sloganıyla yola çıktık. Şehrimizde doğa yürüyüşleri ve bisiklet gezileri yaparak farkındalık oluşturduk. Önceliğimiz şehrimize okumaya gelen üniversite öğrencilerinin şehri sevmesi, spor yapması ve boş zamanlarını faydalı aktiviteler yaparak geçirmesini sağlamak oldu. Şehrimiz doğa sporları için çok elverişli bir coğrafyaya sahip. Doğa yürüyüşü, dağ bisikleti, şehir ve tur bisikleti yamaç paraşütü, dağcılık şehrimizde yapılan başlıca sporlar. Şehrimizde her Perşembe bisiklet turları yaparak şehrimizin tarihi ve turistik yerlerini tura katılan arkadaşlarımıza tanıtıyoruz.Dağ bisikleti için harika parkurlarımız var. Hem spor yapıyor hem boş vaktimizi faydalı bir aktivite yaparak geçiriyoruz. Şehrimizde bisiklete binmek isteyen öğrenciler için bisiklet kiralayan bir işletme mevcut Mimoza Bisiklet Cafe ve burası bizimle yani AKDOST ile iletişime geçebileceğiniz yer. Doğada spor yapıp eğlenmek isteyen, şehrin sıkıcı atmosferinden kaçmak isteyen herkesi bekliyoruz. Facebook’tan sayfamızı ziyaret edip etkinlik fotoğraflarımıza bakabilirsiniz.” 
HABER / MEHMET İNCE 

Bu haber 560 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İLK PANCARLAR GELDİ, BEREKET DUALARI EDİLDİ KONYA ŞEKER’DE 68. KAMPANYA DÖNEMİNİN ÜRETİM STARTI VERİLDİ
İLK PANCARLAR GELDİ, BEREKET DUALARI EDİLDİ KONYA ŞEKER’DE 68....
AK PARTİ MKYK ÜYESİNDEN AKŞEHİR'E ZİYARET
AK PARTİ MKYK ÜYESİNDEN AKŞEHİR'E ZİYARET