BOĞAZIN İNCİSİ İSTANBUL’DA NASREDDİN HOCA’LI GÜNLER
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

BOĞAZIN İNCİSİ İSTANBUL’DA NASREDDİN HOCA’LI GÜNLER

Konyalı Sanayici ve İşadamları Derneği (KONSİAD) tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen "6. Konya Tanıtım Günleri" bu yıl İstanbul Yenikapı da başladı.

08 Ocak 2022 - 11:33

Yenikapı'daki etkinlik alanında düzenlenen "6. Konya Tanıtım Günleri " Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum tarafından açıldı.
Konya'nın birçok yöresel lezzetinin tanıtıldığı, stantlarda kente ve ilçelere özgü markalarda yer aldı. Konya'nın ve ilçelerinin tüm değerleriyle adeta İstanbul'a taşındığı etkinlikte, kimi vatandaşlar gezdiği stantlarda yöresel lezzetlerin tadına bakarak alışveriş yaptı, kimisi de dolaştıkları stantlarda sergilenen ürün ve eserler hakkında bilgi aldı.
Akşehir Belediyesi de 6. Konya Tanıtım Günleri’nde açtığı stantla yerini aldı. Akşehir’in tescilli lezzetleri, Akşehir’in tarihi ve kültürel alanlarının tanıtıldığı stantta temsili Nasreddin Hoca’da ziyaretçileri karşıladı. Yoğun ilginin olduğu Akşehir standından ziyaretçiler temsili Nasreddin Hoca ile bol bol fotoğraf çektirirken, Akşehir’e özgü lezzetlerin de tadına bakabilme imkânı buluyor.
Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum’unda ziyaret ettiği Akşehir Standında ziyaretçileri ağırlayan Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya “Konyalı Sanayici ve İş Adamları Derneğimiz tarafından İstanbul’da gerçekleştirilen 6. Geleneksel Konya Tanıtım Günleri’nin açılış programına katıldık. Akşehir Belediyesi olarak yerimizi aldığımız fuarın ilk gününde kıymetli misafirlerimizi standımızda konuk ettik. Konya’mızın incilerinden bir tanesi olan Akşehir’imizi tüm Türkiye’ye daha iyi tanıtabilmek için çaba sarf ettiğimiz bu güzel etkinlikte temsili Nasreddin Hoca’mızda ziyaretçilerimizin büyük ilgisini görüyor” diye konuştu.
6 Ocak’ta başlayıp 9 Ocak tarihinde sona erecek olan Konya Tanıtım Günleri’nin açılışına Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan Büyükdede, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Konya Milletvekili Leyla Şahin Usta, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, Konya Valisi Vahdettin Özkan,  Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Zeytinburnu Belediye Başkanı Ömer Arısoy, AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe, KONSİAD Başkanı Kemal Çelik, ilçe belediye başkanları, siyasiler ve Konyalı iş adamlarının yanı sıra çok sayıda vatandaş katıldı.
HABER MERKEZİ 

Bu haber 726 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
KAPALI PERŞEMBE PAZAR ALANI’ KULLANIMA AÇILIYOR
KAPALI PERŞEMBE PAZAR ALANI’ KULLANIMA AÇILIYOR
MEPAŞ MÜŞTERİ HİZMETLERİ YETKİLİLERİNE  “İŞARET DİLİ EĞİTİMİ” PROJESİNİ HAYATA GEÇİRDİ
MEPAŞ MÜŞTERİ HİZMETLERİ YETKİLİLERİNE “İŞARET DİLİ...