BU MAĞAZA ÜCRETSİZ GİYDİRMEYİ SÜRDÜRÜYOR
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

BU MAĞAZA ÜCRETSİZ GİYDİRMEYİ SÜRDÜRÜYOR

Akşehir Belediyesi’nin Sosyal Belediyecilik hizmetleri kapsamında ihtiyaç sahibi vatandaşların ücretsiz olarak yararlanması amacıyla ‘İsraf Etme, Yardım Et’ projesini başlatarak açmış olduğu mağaza; ihtiyaç sahibi insanları ücretsiz olarak giydirmeye devam ediyor.

05 Kasım 2019 - 23:32

2016 yılında yeni belediye sarayında hizmet vermeye başlayan mağaza, meydan projesi nedeniyle yeni belediye sarayının yıkılmasının ardından Selçuk Mahallesi 32807 Sokak’taki yeni adresinde vatandaşlara hizmet vermeye devam ediyor.
Yaklaşık üç yıldır faaliyet gösteren mağazadan ihtiyaç sahibi vatandaşlar hiçbir ücret ödemeden giysi ve ayakkabı alabiliyorlar.
Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya “İsraf Etme Yardım Et” mağazasının ihtiyaç sahibi vatandaşlar tarafından büyük ilgi gördüğüne değinerek “Bu mağazamıza hemşehrilerimiz ihtiyaç fazlası olan yeni yada fazla yıpranmamış elbiseleri getiriyorlar, İhtiyacı olan hemşerilerimizde bedenlerine uygun olan kıyafetleri ve ayakkabıları mağazamızdan alarak ihtiyaçlarını gideriyorlar. Bu mağazamızı ayakta tutan; buraya elbise yardımı, ayakkabı yardımı yapan hemşerilerimize bu vesileyle teşekkür ediyorum. İhtiyacı olan tüm hemşerilerimizi de hiç çekinmeden mağazamıza bekliyoruz. Buradaki görevli personelimiz eşliğinde giyinme kabinlerinde kıyafetlerini deneyerek mağazamızdan ihtiyaçlarını giderebilirler. Evimizde gereksiz yer kaplayan ve israf olmaması anlamında ihtiyacımız olmayan elbiseleri ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak için değerli hemşehrilerimizden de destek bekliyoruz” dedi. 
Proje kapsamında vatandaşlar; evlerindeki giymedikleri, fazla yıpranmamış giysileri veya mağazalardan satın aldıkları yeni giysileri yada ayakkabıları mağazaya bağışlayabiliyorlar. Giysi ve ayakkabı yardımı yapmak isteyen yada konu ile ilgili bilgi almak isteyenler, Akşehir Belediyesi Sosyal Yardımlaşma Müdürlüğü’nden detayları öğrenebilecekler. 
HABER MERKEZİ 

Bu haber 4333 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
GÜVEN TÜRKOĞLU HAYATINI KAYBETTİ
GÜVEN TÜRKOĞLU HAYATINI KAYBETTİ
25 AYRI BÖLGEDE ELEKTRİK TESİSİ YAPTIRILACAK
25 AYRI BÖLGEDE ELEKTRİK TESİSİ YAPTIRILACAK