BÜYÜKŞEHİR’DEN MEFÂHİR-İ ECDÂD BESTE YARIŞMASI
Reklam
Reklam

BÜYÜKŞEHİR’DEN MEFÂHİR-İ ECDÂD BESTE YARIŞMASI

Konya Büyükşehir Belediyesi, yeni bestecilerin yetişmesini sağlamak ve milli ve manevi değerleri müzik yoluyla gelecek nesillere aktarmak amacıyla Mefâhir-i Ecdâd Beste Yarışması düzenliyor.

09 Eylül 2020 - 09:42

Konya Büyükşehir Belediyesi, yeni bestecilerin yetişmesini sağlamak, milli ve manevi değerleri müzik yoluyla gelecek nesillere aktaracak eserlerin ortaya çıkması amacıyla beste yarışması düzenliyor. Yiğitlik - Kahramanlık Türküsü ile Fetih ve Mehter Marşı olmak üzere 2 kategoriden oluşan ve bütün besteciler katılımına açık olan Mefâhir-i Ecdâd Beste Yarışması’na her besteci iki kategorinin her birinden 3’er olmak üzere en fazla 6 eserle katılabilecek.
Türk müziği içinde bugüne kadar aktarılan kahramanlık türküleri ve marşların, askeri ve Hakanî müziğin toplum gündemine gelmesine ve bu alanda yeni çalışmaların yapılmasına katkı sağlayacak yarışmaya, 20 Kasım Cuma günü mesai saati bitimine kadar başvuru yapabilecek.
Her eserin süresinin 7 dakikayı geçmeyeceği yarışmada her iki kategoride birincilere 10 bin, ikincilere 7 bin 500, üçüncülere 5 bin TL ödül verilecek. Yarışmada başarı ödülü alanların tespit edilmesinin ardından eserler 10-17 Aralık 2020 tarihlerinde Konya’da yapılacak “Hz. Mevlâna’nın Uluslararası Vuslat Yıldönümü” dönemindeki konserlerde icra edilecek. Ayrıca Konya Büyükşehir Belediyesi, 2021 yılı Mayıs-Haziran döneminde seçilen eserleri albüm olarak hazırlayacak ve yayımlayacak.
HABER MERKEZİ

Bu haber 512 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
AK PARTİ KONGRESİ ÇOŞKUYLA GERÇEKLEŞTİRİLDİ AKŞEHİR ÇARDAKOĞLU  İLE YOLA DEVAM DEDİ
AK PARTİ KONGRESİ ÇOŞKUYLA GERÇEKLEŞTİRİLDİ AKŞEHİR...
BAŞKAN AKKAYA'DAN MUHTARLAR GÜNÜ MESAJI
BAŞKAN AKKAYA'DAN MUHTARLAR GÜNÜ MESAJI