CAMİLERDE KURAN ÖĞRETİMİ KURSLARI
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

CAMİLERDE KURAN ÖĞRETİMİ KURSLARI

Akşehir'deki merkez ve köylerdeki bazı camilerde kuran öğretimi kursları açıldı.

28 Ocak 2022 - 22:26

 Yunus Emre Camii, Fatih Sultan Mehmet Camii, Sanayi Camii , Gökdağ Camii, Meydan Camii, Nur Mescidi ve Fatih Camiinde yatsı namazına müteakip din görevlileri tarafından  ilçe merkezinde Camilerde Kuran Eğitimi Kursu açıldı. Aynı şekilde Çakıllar Mahallesi Aşağı Cami, Çakıllar Mahallesi Yukarı Cami, Çakıllar Mahallesi Fatih Camii, Alanyurt Mahallesi Camii, Doğrugöz Mahallesi Merkez Camii, Doğrugöz Mahallesi Yeni Camii, Engilli Mahallesi Merkez Camii, Karabulut Mahallesi Merkez Camii, Altuntaş Mahallesi Merke Cami, Karahüyük Mahallesi Merkez Cami ve Adsız Mahallesi Merkez Camiinde yatsı namazına müteakip din görevlilerince  Camilerde Kuran Eğitimi Kursu hizmete girdi. 
 Ayrıca ilçe merkezinde bulunan esnafların isteğine binaen de din görevlilerince bizzat esnafın yanına giderek kuran öğretimi ve dini bilgiler dersleri verilmeye başlandı. 
 Din Görevlilerince  başta Kur'an Eğitimi ve Öğretimi olmak üzere Temel Dini Bilgileri Başkanlığı materyalleri ve Teknolojik imkânlardan faydalanarak daha etkin bir din eğitimi sunulmaya çalışılmaktadırlar. Haftanın Çarşamba, Perşembe ve Cuma günlerinde Yatsı Namazından sonra uygulamaya konulan Camilerde Kur'an Eğitimi Programı ile kursiyerlerin Kur’an öğrenmelerinin yanı sıra  Dini Bilgiler eğitimi verilmekte, soruları cevaplanıyor. Camilerde Kur'an Eğitimi sağlıklı bir şekilde eğitimine devam etmekte olup, 06 Mart 2022 itibariyle sona ereceği öğrenildi.

HABER / MEHMET İNCE 

Bu haber 565 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
AKŞEHİR BELEDİYESİ’NDEN GENÇLİK KONSERİ
AKŞEHİR BELEDİYESİ’NDEN GENÇLİK KONSERİ
TIP FAKÜLTESİ ÖĞRENCİLERİ AKŞEHİR’İ GEZDİ
TIP FAKÜLTESİ ÖĞRENCİLERİ AKŞEHİR’İ GEZDİ