CAMİYE GİDEN ÇOCUKLAR ÖDÜLLENDİRİLDİ
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

CAMİYE GİDEN ÇOCUKLAR ÖDÜLLENDİRİLDİ

Gölçayır Mahallesi’nde geçtiğimiz sömestr tatilinde camiye gelerek namaz kılmaya başlayan çocuklar Akşehir Belediyesi tarafından ödüllendirildi.

17 Ekim 2019 - 01:47

Gölçayır’da imamlık yapan Yunus Topuz sömestr tatilinde çocukların zamanlarını boş geçirmemesi amacıyla onların hem dini bilgiler öğrenmeleri hem de daha iyi yetişmeleri amacıyla bir kampanya başlattı. Bu kampanya kapsamında sabah, öğlen, ikind,i akşam ve yatsı namazlarını gelen çocuklara puanlama sistemi ile ödüllendirme yapacaklarını duyurdu. 14 çocuğun katıldığı kampanya da ödüller içinde Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya’dan destek sözü alan İmam Topuz, çocuklara dini bilgiler vererek namaz kılmayı öğretti.
Camiye devam ederek puanlama sistemi ile tablet bilgisayar ve akıllı saat almaya hak kazanan çocuklar için Gölçayır Camisi’nde bir tören düzenlendi. Törende bir konuşma yapan Başkan Akkaya, böyle güzel bir kampanya yaparak çocuklara dini bilgileri öğretip camide cemaatle birlikte namaz kılmalarını sağlayan İmam Yunus Topuz’u tebrik etti. Çocukların milli ve dini değerlerini en iyi şekilde öğrenip ülkemizin 2023, 2053 ve 2071 hedeflerine koşarak ilerleyeceğinin altını çizen Başkan Akkaya, ülkemizin yeni yetişen nesiller sayesinde yıldızının parlamaya devam edeceğini söyledi.
Yapılan konuşmaların ardından etkinliğe katılan heyet tarafından Akşehir Belediyesi’nin hediyeleri olan 7 tablet ve 7 akıllı saat 14 çocuğa dağıtıldı. Etkinliğe Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya’nın yanı sıra, AK Parti İlçe Başkanı Abdurrahman Çardakoğlu, İlçe Müftüsü Ahmet Kardaş, Akşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü İbrahim Öncel, Gölçayır Mahalle Muhtarı Şahabettin Türkoğlu ve vatandaşlar katıldı.

Bu haber 601 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
FECİ KAZA! ÇİFT ÖLDÜ 2 ÇOCUKLARI YARALANDI
FECİ KAZA! ÇİFT ÖLDÜ 2 ÇOCUKLARI YARALANDI
HAYVAN OTLATMA KAVGASINDA HAYATLARINI KAYBETTİLER
HAYVAN OTLATMA KAVGASINDA HAYATLARINI KAYBETTİLER