ÇAREYİ 17 YIL SONRA PARKHAYAT’TA BULDU!
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

ÇAREYİ 17 YIL SONRA PARKHAYAT’TA BULDU!

Gözünde oluşan çeşitli hastalıklardan dolayı 17 yıldır farklı hastanelerde şifa bulamayan 57 yaşındaki T.C. isimli hasta, Özel PARKHAYAT Hastanesi Göz Sağlığı ve Hastalıkları Merkezi hekimlerinden Op. Dr. Ali Arslan’a başvurdu.

23 Eylül 2022 - 23:20

17 yıldır ilerleyen görme bozukluğu nedeniyle çeşitli hastanelerde kendisine çare arayan T.C., Afyonkarahisar PARKHAYAT Hastanemizin Göz Kliniğine ulaştı. Hastaya yapılan tahlil ve tetkikler sonucu, Op. Dr. Ali Arslan tarafından kornea nakli kararı verildi ve hazırlıklara başlandı. Op. Dr. Ali Arslan’ın yürüttüğü cerrahi operasyonda hastanın sağ gözüne uygulanan göz nakli (Kerotoplasti-DALK) işlemi başarıyla gerçekleşti. Doktorumuz ve ekibimizin titizlikle yürüttüğü Kretoplasti (kornea nakli) operasyonu sonucunda hastamız sağlığına kavuştu.
Operasyon hakkında konuşan Dr. Arslan “Yaklaşık 5 yıldır göz bankalarından temin ettiğimiz korneaları, nakil için başvuran hastalarımıza başarıyla naklediyoruz. Ayrıca DMEK – DALK – Penetran - Keratoplasti gibi ameliyat seçeneklerini sıklıkla hastanemizde uyguluyoruz. Keratokonus hastalarına cerrahi operasyon dışında CCL (Corneal Cross-Linking) tedavisini de yapmaktayız. Halk arasında göz nakli olarak bilinen kornea nakli ameliyatı hastalıklı gözün saydam tabakasının sağlıklı verici (donör) korneasıyla değiştirilmesidir.” Dedi. 
Özel PARKHAYAT Hastanesi göz kliniğinde kerotoplasti (DALK - DMEK - Penetran) operasyonlarının yanı sıra göz damarlarında yırtılma - kanama ve dekolman ayrılmalarının tedavisi  ve Vitrektomi cerrahisi - şeker hastalığına bağlı göz hastalıklarının tedavisi ve lazer uygulaması, sarı nokta hastalarına iğne uygulaması ve uzak - yakın gözlüklerden kurtulmak için katarakt hastalarının tercih ettiği Akıllı lens uygulaması başarıyla yapılmaktadır.

HABER MERKEZİ 

Bu haber 1048 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
AHMET YILDIZ MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI OLDU
AHMET YILDIZ MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI OLDU
AKŞEHİRSPOR, ŞAMPİYONLUĞA KOŞUYOR!
AKŞEHİRSPOR, ŞAMPİYONLUĞA KOŞUYOR!