ÇELTİK BELEDİYESİ, PAZAR YERİ, GİRİŞ VE ÇIKIŞLARINDA...
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

ÇELTİK BELEDİYESİ, PAZAR YERİ, GİRİŞ VE ÇIKIŞLARINDA KONTROLÜ ELDEN BIRAKMADI…

Çeltik Belediye ekipleri pazar yeri, giriş ve çıkışlarında vatandaşlara ve pazar esnafına ve vatandaşa kolonya ikramında bulunarak, corona virüsü riskine karşı sosyal mesafeye dikkat etmeleri konusunda uyarılarda bulundu.

04 Nisan 2020 - 08:50

İlçede kurulan pazar tezgâhları için özel uygulama başlatarak, pazar yeri, giriş ve çıkışlarında kontrolleri sağladı.

Çeltik Belediye Başkanı Ali MEŞE, halk sağlığını korumak için pazar alanında corona virüsü riskine karşı tedbir ve önlemlerini arttırdı. İlçedeki pazar alanında dezenfeksiyon çalışmaları yapıldı. Çeltik Belediye ekiplerinin sabah saatlerinden itibaren başladığı uygulamada pazar yeri giriş ve çıkışları kontrol altına alındı. Pazar alışverişine gelen vatandaşlara ve pazar esnafına kolonya ikramında bulunuldu. Öte yandan, korona virüsüne karşı pazar esnafının da önlem aldığı gözlemlenirken, satışlarda özellikle eldiven ve maske kullanılması dikkat çekti.

"HALKIMIZIN SAĞLIĞI HER ŞEYDEN ÖNEMLİ"

Halk sağlığını korumak için İlçede tedbirleri en üst düzeye çıkardıklarını kaydeden Başkan MEŞE, "Ekiplerimiz, halkımızın sağlığı için aralıksız şekilde çalışmalarını sürdürüyor. Bir gün öncesinden pazar yerimizde dezenfeksiyon çalışmalarımızı gerçekleştirdik. Çeltik Belediyesi olarak tüm tedbirlerimizi alıyoruz. Halkımızın sağlığı her şeyden önemlidir. Vatandaşlarımızın da, yapılan uyarıları mutlaka dikkate almalarını rica ediyorum. Tedbirleri uygulayalım. Bu kötü günleri tedbirlerimizi alarak hep birlikte atlatacağız" ifadelerini kullandı.

İçişleri bakanlığı tarafından yayınlanan genelge sonrası birçok toplu kullanım alanları kapatılırken yine bugün halkın ihtiyacını gidermek için kullandığı Cuma Pazarında Çeltik Belediyesi olarak salgın hastalıkların önüne geçmek amacıyla önlemler aldık. Pazar alanlarında ekiplerimiz vatandaşlarımıza ve pazar esnafımıza, 'gıda ürünlerini dokunmadan seçiniz, pazar esnafından yardım isteyiniz', 'tokalaşma, sarılma gibi yakın temaslardan kaçınınız', 'pazar yeri gibi kalabalık ortamlarda diğer vatandaşlar ile aranızdaki sosyal mesafeyi koruyunuz'" gibi halk sağlığını koruyacak uyarılar da bulunuldu.
Konuyla ilgili değerlendirmede bulunan Belediye Başkanı Ali MEŞE, dezenfekte çalışmalarının devam edeceğini ifade ederek, bu süreçte vatandaşların çok daha hassas ve titiz olması gerektiğini dile getirdi.
HABER / MEHMET İNCE 

Bu haber 906 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
30 yaşındaki gencin trafik kazasından öldüğü sanıldı, otopside cinayete kurban gittiği ortaya çıktı
30 yaşındaki gencin trafik kazasından öldüğü sanıldı,...
DAĞLIK ALANDA ÇOCUK CESEDİ BULUNDU
DAĞLIK ALANDA ÇOCUK CESEDİ BULUNDU