ÇELTİK KAYMAKAMI İRDELP KOLTUĞUNU FATMANUR ELMAS’A DEVRETTİ
Reklam
Reklam

ÇELTİK KAYMAKAMI İRDELP KOLTUĞUNU FATMANUR ELMAS'A DEVRETTİ

24 Nisan 2019 - 09:13

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılışının ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının 99. yılı kutlamaları çerçevesinde Çeltik  100. Yıl  ortaokulunda okuyan 6. Sınıf öğrencisi Fatmanur ELMAS' a temsili olarak Çeltik Kaymakamlığı görevi devredildi.
Kaymakam Mehmet Can İRDELP, öğrencilerin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutlayarak, bayramın öneminden bahsetti. Çocuklara Atatürk'ün armağanı olan bu bayramların kıymetini bilmelerini söyleyen Kaymakam İRDELP; "Bugünün küçükleri olan sizler yarının büyükleri olarak ülke yönetimini devralacaksınız. Bugün temsili olan bu devir yarın gerçek olacak. Siz bu koltuklara oturmanın ötesinde de hedefler seçin. Bu koltuklara otururken de koltuklardan güç almayın ona güç verin.  Ama asıl hedefiniz ülkemizi dünyada daha iyi yerlere getirecek hedefleriniz olsun. Bilimde, sanatta, kültürde, sporda büyük işlerin hayalini kurun. Bol bol kitap okuyun. Ne yaparsanız yapın insanlığa faydalı işler yapın." şeklinde konuştu.
Temsili Kaymakam Fatmanur ELMAS'ta bir konuşma yaparak yapmak istediği projeler, okulların durumu ve öğrencilerin istekleri ile ilgili yetkililere talimat verdi.

HABER MERKEZİ

Bu haber 750 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
'1 AYDA SAPTANAN AKTİF VAKA, 15 GÜNDE SAPTANDI'
'1 AYDA SAPTANAN AKTİF VAKA, 15 GÜNDE SAPTANDI'
MİLLETVEKİLİ ERDEM YUNAK'TA MUHTARLARLA BULUŞTU
MİLLETVEKİLİ ERDEM YUNAK'TA MUHTARLARLA BULUŞTU