ÇELTİK’TE KADINLAR GÜNÜ KUTLANDI
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

ÇELTİK'TE KADINLAR GÜNÜ KUTLANDI

Çeltik Belediyesi Tarafından Düzenlenen 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Kültür Merkezinde Kutlandı.

10 Mart 2020 - 00:36

Programda; Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın mesajı, Belediye Başkanımız Sayın Ali MEŞE' nin mesajı, Ak Parti Kadınlar Kollu Başkanı Sayın Sevgi TOKMAK'ın konuşması ile başlayan programda aziz şehitlerimizin anısına hazırlanan kısa film gösterisi, kadınlar gününe özel belediyemiz tarafından hazırlanan kısa film, Nefes filminin gösterimi ve ikramlıkların sunulmasıyla son buldu.
Belediye Başkanı  Ali Meşe kadınlar günü dolayısıyla yayımladığı mesajında şunları söyledi:
“Milli ve manevi değerlerimizin, kültür ve geleneklerimizin en kıymetli taşıyıcıları hiç şüphe yok ki kadınlarımızdır. Kadınlarımızın başta eğitimlerine önem vermek üzere, hayatın tüm alanlarında hak ettiği değeri vermek hepimize düşen en önemli görevdir.
Sosyal ve ekonomik hayatın her alanında büyük fedakârlık gösteren ve rol üstlenen kadınlarımıza sahip çıkmalı ve hak ettikleri değeri vermeliyiz. Şanlı tarihimize baktığımızda Türk kadını tarihimizin her devresinde eşsiz fedakârlık ve cefakârlık göstermiş, cephelerde kahramanlıklarla destanlaşmış, hayatın her alanında önemli sorumluluklar almıştır. Peygamber efendimiz Hz. Muhammed (SAV)’in ”cennet annelerin ayakları altındadır.” hadisinin sahibi kadınlarımız, doğumdan ölüme kadar hayatın her anında varlıklarını hissettiğimiz, bizi biz yapan güzide değerlerimizdir. Bu duygu ve düşüncelerle başta Şehit anneleri olmak üzere tüm kadınların ”8 Mart Dünya Kadınlar Günü”nü kutluyorum ve saygılarımı sunuyorum" dedi.
HABER / MEHMET İNCE 

Bu haber 2018 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
EYÜP OYAN DEREÇİNE BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYI OLDU
EYÜP OYAN DEREÇİNE BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYI OLDU
"ILGIN ÖNEMLİ TURİZM AKSI OLACAK"