CENAZE GÜNÜ YEMEK UYGULAMASINI KALDIRDILAR
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

CENAZE GÜNÜ YEMEK UYGULAMASINI KALDIRDILAR

Yalvaç ilçesi Sağır köyünde muhtar ve ihtiyar heyeti kararıyla cenaze günü yemek verilmesi uygulaması kaldırıldı.

13 Aralık 2019 - 09:16

Muhtar Aydın Karaca, kararı halkın talebi doğrultusunda aldıklarını belirterek, "Köy yerlerinde vatandaş cenazesine mi yansın, yoksa yemek telaşına mı girsin? Çoğu kişinin imkanı olmuyor. Ücreti öderken zorlanıyor" dedi.
"CENAZE GÜNÜ SOSYAL TESİS
 AÇILMAYACAK"
Yemeğin kaldırılmasının yanı sıra köydeki sosyal tesisin de cenaze günü kapatılacağını belirten Karaca, kararı sosyal medyadan duyurdu. Karaca, "Bir yakınını kaybetmenin üzüntüsü ve sıkıntısı içinde olan cenaze sahiplerinin taziye için gelenlere yemek hazırlayıp sunması maliyet bakımından ilave bir telaş ve sıkıntıya sebep olacağından cenaze yemeği 06.12.2019 tarihinden itibaren kaldırılmış olup cenaze olduğu zaman sosyal tesis açılmayacaktır" ifadelerine yer verdi.
"KÖY HALKI KARARIMIZI 
DESTEKLİYOR"
Muhtar Aydın Karaca, köyde maddi durumu olmayanların da mecburen cenaze yemeği vermek zorunda kaldığına dikkati çekti. Maddi külfete neden olduğu gerekçesiyle hem köydeki sosyal tesiste hem de vatandaşların evlerinde cenaze yemeğini kaldırma kararı aldıklarını söyleyen Karaca, "Köy yerlerinde vatandaş cenazesine mi yansın, yoksa yemek telaşına mı girsin? Çoğu kişinin imkanı olmuyor. Ücreti öderken zorlanıyor. Köy halkı bu kararımızı destekliyor. Aldığımız bu kararın geçerliliği herhangi bir cenaze günü belli olacak. Cenaze günü verilen yemeğe karşıyız. Muhtarlık heyeti olarak karar verdik. Sadece cenazenin toprağa verileceği gün yemek verilmesi uygulamasını kaldırdık. Ama yakınları, ölümün 52'nci gününde, yıl dönümü geldiğinde kendi istekleri doğrultusunda verebilir. Biz sadece cenaze günü verilecek yemeği kaldırdık" diye konuştu. HABER MERKEZİ 

Bu haber 2199 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ÖĞRENCİLERDEN SOSYAL MEDYADA 'EVDE KAL' ÇAĞRISI
ÖĞRENCİLERDEN SOSYAL MEDYADA 'EVDE KAL' ÇAĞRISI
AKSANTAŞ'TAN BİZ BİZE YETERİZ KAMPANYASINA DESTEK
AKSANTAŞ'TAN BİZ BİZE YETERİZ KAMPANYASINA DESTEK