CHP AKŞEHİR’DE, ALİ İLKER GENCER DÖNEMİ
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

CHP AKŞEHİR’DE, ALİ İLKER GENCER DÖNEMİ

CHP Akşehir İlçe Başkanlığı 37. Olağan kongresinde tek aday olan Ali İlker Gencer, yeni CHP İlçe başkanı olarak seçildi.

26 Ocak 2020 - 23:57

Akşehir Ömer Halis Demir Kültür Merkezinde yapılan kongreye CHP Konya İl Başkanı Barış Bektaş, Konya Milletvekili Abdüllatif Şener, Parti Meclisi Üyesi Bülent Ecevit Tatlıdil, YDK Üyesi Gülsüm Filorinalı, CHP Bir önceki Dönem Konya Milletvekili ve İl Başkanı Adayı Hüsnü Bozkurt, Eski Milletvekili Atilla Kart, İl Kadın Kolları Başkanı Şerife Tunç, Tuzlukçu Belediye Başkanı Nurettin Akbuğa, İl Başkanı Adayı Saim Sezen, ilçe başkanları, Gençlik Kolları, delegeler ve partililer katıldı. 
Akşehir CHP İlçe Kongresinin divan başkanlığına yapan CHP Konya Eski Milletvekili Atilla Kart konuşmasında, “Elazığ Depreminde hayatını kaybedenlere rahmet, ailelerine de başsağlığı dileyerek, geçmiş olsun diyorum. 24 Ocak bize aydınlanma devrimlerinin önderlerini ve kahramanlarını hatırlatıyor. Minnetle anıyoruz. Türkiye kritik bir dönemdedir. AK Parti devleti ele geçiriyor. Türkiye’nin birleştirici gücü olarak kongrelerde medeni bir yarış yapılıyor. Kongrede göreve seçilecek olan arkadaşlara başarılar diliyorum” dedi.
CHP Bir önceki dönem Konya Milletvekili ve İl Başkan Adayı Hüsnü Bozkurt,“Elazığ depremindeki vatandaşlarımıza acil şifalar diliyorum. Cumhuriyet devrimi çok güzel bir kök salmıştır. Ne yaparlarsa yapsınlar sökemezler. 24 Ocak Devrim Şehitlerini anma günüdür. Uğur Mumcu ve devrim şehitlerini buradan anıyoruz. Bu ülkenin her şeyi var. Kongreleri onun için yapıyoruz. Partimiz CHP’nin iktidarına ülkemizin ihtiyacı vardır. Onun için partimizi iktidara taşıyacağız. Kongrede seçilecek olan arkadaşlarımıza başarılar diliyorum.” 
CHP Konya İl Başkanı ve İl Başkan Adayı Barış Bektaş, “Elazığ depreminde hayatını kaybedenlerin ailelerine başsağlığı dilerken, yaralılarımıza da acil şifalar diliyorum. Batı cephesi karargâhı olan Akşehir, Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere onun kurmaylarını hatırlatıyor. Bu kurmay kadro cumhuriyeti ve egemenlik kayıtsız şartsız milletindir diyerek bize miras bıraktılar. İnsan odaklı bir felsefeden geldiğimizi anlatmalıyız. Seyit Hayrani ve Nasrettin Hoca’nın şehrindeyiz. Yasama, yürütme ve yargı gibi denetim mekanizmalarımız yok edildi. İktidar ve iktidarın başındaki tarafından bütün kurumlar tasfiye edildi. Cumhuriyet ve kazanımlarına sahip çıkmaya devam edeceğiz. CHP Türkiye’nin tek kurtuluşudur. İktidar olmak zorundayız. Salonlardan sahalara inmeliyiz. Bütünleşmeliyiz. Türkiye’nin birleştirici gücü olan partimiz CHP’yi iktidara taşımalıyız. Kongreleri bunun için yapıyoruz. Kongrelerden güçlü çıkarak sahada halkımızın ortak dertleriyle bir olursak iktidar oluruz. Kongrede göreve gelecek olan arkadaşlara başarılar diliyorum” diye konuştu.
Daha sonra Tuzlukçu Belediye Başkanı Nurettin Akbuğa, CHP Doğanhisar İlçe Başkanı Zeki Bücük, İl Kadın Kolları Başkanı Şerife Tunç, Av. Şaban Uçlusoy, İsmail Ünsal’ın konuşmalarının ardından seçime geçildi.
130 delegenin katıldığı kongrede, tek aday olan Ali İlker Gencer CHP Akşehir İlçe Başkanı seçildi.
HABER / EBUBEKİR ARSLAN 

Bu haber 2255 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
100.YIL PARKI SEZONU AÇIYOR
100.YIL PARKI SEZONU AÇIYOR
SURİYELİ ANNE VE MİNİK OĞLUNUN HASRETİ KIZILAY İLE SON BULDU
SURİYELİ ANNE VE MİNİK OĞLUNUN HASRETİ KIZILAY İLE SON BULDU