ÇİFTÇİ KAYIT SİSTEMİNDE SON TARİH 30 HAZİRAN
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

ÇİFTÇİ KAYIT SİSTEMİNDE SON TARİH 30 HAZİRAN

Çiftçi Kayıt Sisteminin 30 HAZİRAN 2019 tarihinde sona ereceğini hatırlatan Ziraat Odası Başkanı Aziz Bingül uyarılarda bulundu.

13 Haziran 2019 - 09:39

Akşehir  Ziraat Odası Başkanı Aziz Bingül çiftçi kayıt sistemi ve destek başvuruları için tanınan sürenin 30 Haziran 2019 Pazar günü mesai bitiminde sona ereceğini duyurdu.Bingül  “Çiftçilerimizin yoğunluk yaşanabileceği ihtimalini göz önünde bulundurarak bir an önce kayıtlarını yaptırmalarında fayda var.” dedi.
Başkan Bingül yaptığı açıklamasında, “ÇKS başvurusunu yaptırmayan üreticiler, yıl içinde mazot, kimyevi gübre, yem bitkileri ve prim uygulamaları gibi desteklemelerden yararlanamayacaklar. Uygulanan desteklemelerin yanı sıra yıl içerisinde yaşanması muhtemel herhangi bir doğal afet sonucu meydana gelen zarar doğrultusunda kredi borçlarının ertelenmesi veya afet sonrası yapılacak her türlü tarımsal desteklemeler için de ÇKS başvurularının mutlaka yaptırılmış olması gerekmektedir. Tüm bunlar göz önünde bulundurularak Çiftçilerimiz 30 Haziran 2019 Pazar  günü mesai bitimine kadar 2019 yılı ÇKS başvurularını yaptırmalıdır. Üreticilerimiz, muhtemel sıkışıklıkları düşünerek son günü beklemeden gerekli belgelerle Karacabey Ziraat Odası’na bir an önce başvurusunu yapmalıdır. Çiftçilerimiz, 30 Haziran 2019 tarihinden sonra sahip oldukları veya kiraladıkları tarım arazileri dışında yeni bir çiftçi ve arazi kaydı yapamayacaktır.” ifadelerini kullandı.
HABER / EBUBEKİR ARSLAN 

Bu haber 394 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ATAKENT KAVŞAĞINDA KAZA: 1’İ AĞIR  2 YARALI
ATAKENT KAVŞAĞINDA KAZA: 1’İ AĞIR 2 YARALI
YAKALANINCA DONDU KALDI
YAKALANINCA DONDU KALDI