ÇİFTÇİLERE KANOLA TOHUM DAĞITILDI
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

ÇİFTÇİLERE KANOLA TOHUM DAĞITILDI

Çeltik'te "Sarı Bahar Projesi' kapsamında çiftçilere kanola tohum dağıtımı yapıldı.

07 Eylül 2022 - 23:17

Tarım ve Orman Bakanlığı’nın 2019-2023 stratejik planları doğrultusunda yürütülen ‘Bitkisel Üretimi Geliştirme Projesi’nin alt projesi olan ‘Tarım Arazilerinin Kullanımının Etkinleştirilmesi Projesi’ kapsamında 'ekilmeyen bir karış toprak kalmasın' anlayışıyla 2021 ve 2022 yılı yatırım programı dâhilinde projeler yürütülüyor. Kanola ekilişlerinin yaygınlaştırılması amacıyla çiftçilerimize' Sarı Bahar Projesi' kapsamında  %75 hibe destekli kanola tohumu verildi. 
Programa ; Belediye Başkanı Ali MEŞE, Kaymakam İbrahim Şahin  Konya İl Tarım ve Orman Müdür Yardımcısı  Esat ALTUNTAŞ, İlçe Tarım Müdürü Emrah Turgut, Ak Parti İlçe Başkanı Hacı Zuhal katıldı. 
Belediye Başkanı Ali MEŞE'' Türkiye'nin tarımsal üretimde arz açığı olan ürün gruplarından birini de yağlı tohumlu bitkiler teşkil etmektedir. Bölgemizde yağlı tohum üretiminde sürdürülebilirliğin sağlanması, yağ bitkileri üretim alanlarının yaygınlaştırılarak  arz açığının giderilmesi, nadasa bırakılan ve atıl durumdaki tarım alanlarının üretime kazandırılması amacıyla 2022 yatırım programı dahilinde İl Müdürlüğümüzce "Konya'da Sarı Bahar Projesi" yürütülmektedir.Projeye dahil olan üreticilerimize ve ülkemize hayırlı olmasını diler; üreten, üretilene değer katan, ülkemizin kalkınmasına katkı sağlayan tüm çiftçilerimizin bol ve bereketli bir üretim sezonu geçirmesini temenni ederim." dedi.

HABER MERKEZİ 

Bu haber 553 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
AKŞEHİRSPOR'DAN BASIN AÇIKLAMASI
AKŞEHİRSPOR'DAN BASIN AÇIKLAMASI
ÇANAKKALE GEZİCİ MÜZESİ 1 HAFTA BOYUNCA AKŞEHİR’DE
ÇANAKKALE GEZİCİ MÜZESİ 1 HAFTA BOYUNCA AKŞEHİR’DE