ÇİFTÇİLERE MASKE DAĞITILDI
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

ÇİFTÇİLERE MASKE DAĞITILDI

14 Mayıs dünya çiftçiler günü nedeniyle Akşehir Ziraat Odasında çiftçilere maske dağıtıldı.

19 Mayıs 2020 - 03:24 - Güncelleme: 19 Mayıs 2020 - 03:34

Akşehir Ziraat Odası Başkanı Aziz Bingül yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: "1984 yılından bu yana her yıl dünya çiftçiler günü olarak çeşitli etkinliklerle kutlanmaktadır.Bu yıl Covid -19 tedbirleri kapsamında 14 Mayıs Dünya Çiftiler Günü kutlamalarını çiftçilerimizle bir arada aktif olarak kutlu yamamız buruk bir etki yaratsa dahi biz her zaman çiftçilerimizin yanında ve onların sesi olmaya devam edeceğiz.Çiftçilerimizle görüşmelerimizde talepleri ve istekleri olan mazot, gübre, yem, elektrik, tohum, ilaç,su girdileri, çok parçalı arazilerin toplulaştırmasının yapılması, gibi girdi maliyetlerinin yüksek olduğu makul düzeylere çekilmesi için hükümet yetkilileri ile görüştük.
Çiftçilerle görüşmelerimizde tarımda üretimi artırarak pancar, haşhaş ve aromatik bitkilerdeki sorunları paylaşıp bitkisel ve hayvansal hibe desteklerinin erken verilmesini talep ettiler. Çiftçilerimiz üretimde sorunlar yok denecek kadar az olduğunu ve pazarlama sorunlarının da olduğunu bildirdik. Aç kalmanın Corona virüsünden daha tehlikeli olduğunu masaya yatırdık. Girişimlerimiz sonucu üretimi artırmak için çiftçilerimizi sokağa çıkma yasağından muaf tutan Sayın Cumhur Başkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN’ a ve Sayın Bakanımız Ekrem PAKDEMİRLİYE de huzurunuzda teşekkür ederim. İthalat yapan değil ihracat yapan bir ülke konumuna gelmek için tarım arazilerimizi korumalıyız. Çiftçilerimizin bu isteklerinin yapılması durumunda çiftçilerimizin gönül rahatlığı ile özveriyle üretim yapacaktır. Bu hem bölge çiftçimize hem de ülkemize kazanç sağlayacaktır.
14 Mayıs Dünya Çiftçiler Gününü Kutlar. Bütün çiftçilerimize virüsten temizlenmiş bereketli bol kazançlı ve hayırlı hasatlar dilerim."  HABER MERKEZİ 

Bu haber 348 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
BAYRAM GÜNÜ SAĞLIK ÇALIŞANININ BURNUNU KIRDI, SERBEST KALDI
BAYRAM GÜNÜ SAĞLIK ÇALIŞANININ BURNUNU KIRDI, SERBEST KALDI
65 YAŞ ÜSTÜ VATANDAŞLAR PARK'TA BAYRAMLAŞTI
65 YAŞ ÜSTÜ VATANDAŞLAR PARK'TA BAYRAMLAŞTI