ÇOCUKLAR TRAFİKTEKİ ANNE BABALARINA KARNE DÜZENLEYECEK
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

ÇOCUKLAR TRAFİKTEKİ ANNE BABALARINA KARNE DÜZENLEYECEK

Akşehir Emniyet Müdürlüğü, Trafik Büro Amirliği ekipleri Ana yol üzerinde yaptığı uygulama ile bayram tatiline çıkan sürücülere broşürler dağıtılırken, Ayrıca dikkat sizden not bizden projesi ile de araçlardaki çocuklara polis ekipleri tarafından karne verildi.

03 Haziran 2019 - 03:46

Ramazan bayramı tatili boyunca, trafikte seyir halinde bulunan sürücülerin trafik kurallarına uymaları, trafik işaret ve işaretçilerine riayet etmeleri konusunda farkındalık yaratılması; çocuklara ise trafik bilinci ve kültürünün yerleştirilmesi, bu konudaki eğitim ve öğretimlerine katkıda bulunmak amacıyla İçişleri Bakanlığınca uygulamaya konulan “Bu Yolda Hep Birlikteyiz” projesinin devamı olan “Dikkat Sizden Notlar Bizden” projesi uygulaması Akşehir İlçe  Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından Ana yolda uygulandı. “Dikkat Sizden Notlar Bizden” projesinin hedef kitlesi olan ilkokul öğrencileri, sürücü olan ebeveynlerine ‘Sürücü Seyahat Karnesi’ dolduracaklar. Sürücünüz yayalara yol verdi mi?, Sürücünüz emniyet kemeri takıyor mu?, Sürücünüz cep telefonu kullanıyor mu?, Sürücünüz hız kurallarına uyuyor mu?, Sürücünüz trafik ışıklarına uyuyor mu? Değerlendirmelerin yer aldığı ‘Sürücü Seyahat Karnesi’nde, yolculuk süresi, dinlenme süresi ve gittiği mesafe gibi bilgiler de yer alıyor. Çocuklar bu karnelere, araç kullanan anne ve babalarını trafikte uydukları ya da uymadıkları kurallar konusunda değerlendirme yapacak, notlar verecek. Çocuklar tarafından doldurulacak olan bu karneler 20 Haziran 2019 tarihine kadar #trafikkarnem hashtagi ve TrafikEgm twitter adresi ile paylaşılacak. Karneler arasından en çok beğeni alan ilk yüz paylaşım sahibi öğrenci bisiklet ile ödüllendirilecek. 
DİKKAT SİZDEN NOTLAR BİZDEN PROJESİ NEDİR? 
İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğünün uygulamaya koyduğu “Bu Yolda Hep Birlikteyiz” projesinin devamı olan “Dikkat Sizden Notlar Bizden” projesi uygulamaya geçirildi.
Türkiye genelinde uygulamaya geçen proje Maizsada da uygulanacak. Proje ile ilgili Manisa Valiliğinden yapılan açıklama da “İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğünün 27.05.2019 tarih ve 10014 sayılı yazısı ile Trafikte seyir halinde bulunan sürücülerin trafik kurallarına uymaları, trafik işaret ve işaretçilerine riayet etmeleri konusunda farkındalık yaratılması; çocuklarımıza ise trafik bilinci ve kültürünün yerleştirilmesi, bu konudaki eğitim ve öğretimlerine katkıda bulunmak amacıyla Bakanlığımızca uygulamaya konulan “Bu Yolda Hep Birlikteyiz” projesinin devamı olan “Dikkat Sizden Notlar Bizden” projesi uygulamaya geçirilmiştir. Söz konusu projenin hedef kitlesi ilköğretim öğrencileri olup Jandarma Basımevi Müdürlüğünce basımı yapılan “Sürücü Seyahat Karnesi” ve “Dikkat Sizden Notlar Bizden” sloganlı afişler ektedir.

Sürücü Seyahat Karneleri, Ramazan Bayramı tatili başlamadan önce Jandarma/Emniyet trafik personeli tarafından karayolundaki trafik kontrolleri esnasında uygulama şekilleri anlatılarak, öğrencilere kırmızı düdükle birlikte teslim edilecek ve tatil döneminde doldurulan karnelerin 20 Haziran 2019 tarihine kadar #trafikkarnem hashtagi ile @TrafikEgm twitter adresine yüklenmesi ve yüklenen karneler arasında en çok beğeni alan ilk yüz öğrencinin bisiklet ile ödüllendirilmesi ile öğrencilerin www.trafik.gov.tr adresinden de karneleri temin edebileceklerdir.

Geleceğimiz olan çocukların trafik konusundaki eğitim ve öğretimlerine katkıda bulunmayı hedefleyen projenin amacına ulaşması için başta öğrencilerimiz olmak üzere, velilerimiz, kamu kurum/kuruluşları, sivil toplum örgütleri ve basın mensuplarının projeye katkı sağlamaları açısından gerekli hassasiyeti göstermeleri önem arz etmektedir" denildi.
HABER / MEHMET İNCE 

Bu haber 499 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
KONUK, ÜRETİCİ – TÜKETİCİ FİYAT FARKLARINI ÖRNEK VERDİ, ÇÖZÜMÜ İŞARET ETTİ: YANGIN, DUMANIN ÇIKTIĞI YERDEDİR
KONUK, ÜRETİCİ – TÜKETİCİ FİYAT FARKLARINI ÖRNEK VERDİ,...
VEYSEL KIRIT HAYATINI KAYBETTİ
VEYSEL KIRIT HAYATINI KAYBETTİ