CORONA VİRÜSÜ VE KORUNMA YOLLARI HAKKINDA BİLGİLENDİRİLDİLER
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

CORONA VİRÜSÜ VE KORUNMA YOLLARI HAKKINDA BİLGİLENDİRİLDİLER

Akşehir Gençlik Merkezinde Dünyada önemli bir konu olarak gündemde bulunan corona virüsü ve korunma yolları hakkında öğrenciler bilgilendirildi.

17 Mart 2020 - 09:32

Akşehir İlçe Sağlık Müdürlüğü uzmanları Corona virüsün üst solunum yollarında enfeksiyona yol açabildiğini belirterek, pek çok bakımdan mevsimsel grip şeklinde seyrettiğini belirtti. Mevsimsel grip gibi yakın temas, öksürük, aksırık, tokalaşma vb. yollarla yayılım gösterebileceğinin altını çizdi.
Korunma yollarının gripte olduğu gibi kişisel anlamda özen gerektirdiğini belirten Sağlık Müdürlüğü ekiplkeri, el hijyeninin son derece önemli olduğunu açıkladı. Ellerin su ve sabunla, en az 20 saniye iyice yıkanması gerektiğini, el temizliği yapılmadan ağıza, buruna ya da göze dokunulmamasını vurguladı. Hapşırırken ya da öksürürken tek kullanımlık kağıt mendilin tercih edilmesini, mendil bulunmuyorsa dirsek içlerinden biri kullanılarak damlacıkların havaya yayılmasını engellemek gerektiğini örneklendirerek açıkladı. Bağışıklığı güçlendirecek şekilde beslenmenin, bol sıvı almanın, taze sebze ve meyve tüketmenin yanı sıra kapalı alanlarda mümkün olduğunca bulunmamanın, bulunulan ortamın sık sık havalandırılmasının hastalıktan korunmak için alınacak önlemlerden olduğunu belirtti.
 

Bu haber 1444 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Proje İHO 5. Sınıf Seçme Sınavı Başvuruları Devam Ediyor
Proje İHO 5. Sınıf Seçme Sınavı Başvuruları Devam Ediyor
19 MAYIS ONLİNE SATRANÇ TURNUVASI'NDA DERECE YAPANLARA ÖDÜLLERİ VERİLDİ
19 MAYIS ONLİNE SATRANÇ TURNUVASI'NDA DERECE YAPANLARA ÖDÜLLERİ...