ÇOŞKUN KARABULUT’TA OKUL ZİLLERİ SUSUYOR
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

ÇOŞKUN KARABULUT'TA OKUL ZİLLERİ SUSUYOR

Şehit Coşkun Karabulut İmam Hatip Ortaokulu’nda öğrencilerin sorumluluk duygularını arttırmak ve kendi zamanlarını yönetebilmelerini sağlamak için başlatılan proje kapsamında, okulda zil uygulaması kaldırıldı.

03 Nisan 2019 - 08:17

Zilsiz Okul Projesi' kapsamında, öğretmen ve öğrencilerin derse giriş-çıkışlarının bildirildiği zil uygulamasının kaldırılmasına karar verildi. Şehit Coşkun Karabulut İmam Hatip Ortaokulu’nda hayata geçirilen proje kapsamında, öğrencilerin zamanı daha dikkatli kullanmaları, sorumluluk bilinci ve güven duygusu kazanmaları hedefleniyor. Öğrenciler proje sayesinde daha verimli ders çalıştıklarını ve faydalı bulduklarını belirtiyor. ‘Okul Zillerimiz Susuyor ‘ sloganı ile öğrencilerimizin zil çalmadan zamanı kontrol edebilme, planlayabilme kabiliyeti kazanması ve sadece zil sesi ile içeri giriş ve çıkışları olmaması için bu karar vardık” dedi.
 Şehit Coşkun Karabulut İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri uygulama sayesinde sorumluluklarının geliştiğini ifade ederek, “Günlük hayatta evde ders çalışmamızı da olumlu yönde etkiliyor. Ne zaman ders çalışmamız gerektiğini daha iyi bir şekilde hesaplayabiliyoruz. Derse giriş-çıkışlarımızı duvardaki saatlere bakarak ayarlayabiliyoruz” ifadelerine yer verdiler.
HABER / MEHMET İNCE 
 

Bu haber 566 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ŞÜPHELİ ARAÇTAN UYUŞTURUCU ÇIKTI
ŞÜPHELİ ARAÇTAN UYUŞTURUCU ÇIKTI
DOĞANHİSAR BELEDİYE BAŞKANINA GÖREV ŞEHİDİ UNVANI
DOĞANHİSAR BELEDİYE BAŞKANINA GÖREV ŞEHİDİ UNVANI