COVİD-19 DENETİMLERİ DEVAM EDİYOR
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

COVİD-19 DENETİMLERİ DEVAM EDİYOR

İçişleri Bakanlığı’nın 81 il valiliğine gönderdiği korona virüs denetimleri konulu genelgesi doğrultusunda yapılan denetimlerde; Akşehir Kaymakamı Ahmet Sait Kurnaz önderliğinde ilçe genelinde geniş kapsamlı denetim yapıldı.

16 Ekim 2020 - 23:30

Denetimlerde maske, mesafe ve hijyen konusuna dikkat çekildi. Denetimlere Akşehir Kaymakamı Ahmet Sait Kurnaz, Belediye Başkan Yardımcısı Mevlüt Yiğit, İlçe Sağlık Müdürü Dr. Muammet Sait Yalçın, Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü Adem Büyükcanga ve krum amirleri katıldı. Denetim kapsamında çay bahçesi, market, kafeterya, kıraathane, berber, kuaför, güzellik salonu, lokanta gibi işyerlerinde denetim yapan heyet, taksi duraklarında da incelemelerde bulundu. İlçede denetimlerin sıkı gerçekleştiğini belirten  Kaymakam Ahmet Sait Kurnaz; " Bugün  ilçe genelinde tüm birimlerimizle denetimdeyiz. İlçemizde vatandaşlarımız kurallara büyük ölçüde riayet ediyor. İçinde bulunulan kontrollü sosyal hayat döneminde temel prensipler olan temizlik, maske ve mesafe kurallarının yanı sıra tüm iş kolları ve yaşam alanları için belirlenen tedbirlere uyulmasının, salgınla mücadelenin başarısı açısından büyük önem arz ediyor.. Son günlerdeki vaka sayıları göz önünde alındığında, hayatın her alanında mevcut tedbirlere uyulmasının öneminin bir kez daha ortaya çıktı. Bu nedenle vatandaşlımızdan ricamız içinden geçtiğimiz süreçte belirtilen kurallara harfiyen uymalarıdır" dedi.
"HASTALIĞI HEP BERABER  
YENECEĞİZ"
Akşehir Kaymakamı  Ahmet Sait Kurnaz  Denetimlerin daha sık yapılacağını belirterek   “Sağlık için, hepimiz için mottosuyla geliştirdiğimiz bir denetim. Son zamanlarda vakalar git gide artmakta. Buna bir farkındalık yaratmak, yerinde uyarı yapmak için bu denetimleri yapıyoruz. Vatandaşlarımızdan özellikle maske takmalarını rica ediyoruz. Bu hastalığı yeneceksek hep beraber yeneceğiz. Hijyen kurallarına uymamız gerekiyor. Gördüğümüz uyumsuzlukları kesinlikle affetmeyeceğiz ve idari yaptırım uygulayacağız. Vatandaşlarımızdan ve esnafımızdan ricamız maskeye, sosyal mesafeye ve hijyene dikkat etmesi,  Denetimlerimiz bundan sonrada devam edecek. Biz sonuçta toplum halinde beraberce yaşıyoruz. Bana bir şey olmaz diyemeyiz. Madem bu toplumla beraber yaşıyoruz, yaşlımız var, zayıfımız var, hastamız var, engellimiz var, kronik hastamız var. En azından onlara karşı sorumluluğumuzu layıkıyla yerine getirebilmek için kurallara uymamız lazım. Kurallara uymak insanları korur. Bu mücadeleyi el birliği ile omuz omuza vererek inşallah hep birlikte atlatacağız. Daha önce de ifade ettiğimiz üzere 1 kişinin canı da, 1000 kişinin canı da bir. Bir kişinin canına bile zarar gelmesi bizim yüreğimizi dağlar. Bütün vatandaşlarımın canı çok önemli. Toplumla beraber yaşıyoruz. Yaşlımız var, engellimiz var, çok dikkat edeceğiz” dedi.

SALGINLA MÜCADELE ÖNEM
KAZANDI
İlçe Kaymakamı Ahmet Sait Kurnaz  yaptığı açıklamada kontrollü sosyal hayat döneminde temizlik, maske ve mesafe kurallarının yanı sıra tüm iş kolları ile yaşam alanları için tedbirlere uyulmasının salgınla mücadelede önem kazandığını ifade etti. Kaymakam Kurnaz “Genel olarak esnafımızın kurallara uyduğunu görmek bizleri sevindirdi. Geçmişte olduğu gibi denetimlerimizi bundan böyle de sıkça sürdüreceğiz. İnşallah hep birlikte bu zorlu dönemi atlatarak normal yaşantımıza döneceğiz” diye konuştu.
`İNSANLARIMIZ  TEDBİRLERE 
UYMAYA DEVAM ETTİĞİ SÜRECE VAKA  SAYILARI  AZALACAKTIR'
Esnaflar vaka sayısının artmasının sebebinin insanların kurallara uymaması olduğunu söyleyerek, "İnsanlarımız durumun ciddiyetinde değil. Maskesiz sokağa çıkılmaması gerekiyor, fakat vatandaşlarımız buna uymadığından dolayı vakalarda artış oldu. İnsanlarımız tedbirlere uymaya devam ettiği sürece vaka sayıları azalacaktır. ´ diye konuştu.                                                          
VATANDAŞLAR  DENETİMDEN
 MEMNUN  KALDI 
Akşehir'de esnaf ve vatandaşlar, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle yapılan denetimleri memnuniyetle karşıladı. Kentin en işlek mekanlarında vatandaşların, koronavirüs tedbirlerine dikkat ederek alışveriş yaptıkları görüldü. Dışarıda aileleriyle vakit geçiren kent sakinleri, İçişleri Bakanlığının 81 il valiliğine gönderdiği genelge kapsamında, "Sağlık İçin Hepimiz İçin" sloganıyla gerçekleştirilen denetimlerden memnun olduklarını belirtti.


HABER / MEHMET İNCE 

Bu haber 1710 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
BU YIL ŞENLİKLERDE HANGİ SANATÇI GELSİN
BU YIL ŞENLİKLERDE HANGİ SANATÇI GELSİN
YUNAK'TA YAĞMUR SELE DÖNÜŞTÜ
YUNAK'TA YAĞMUR SELE DÖNÜŞTÜ