CUMHURBAŞKANI BAŞDANIŞMANI TÜRKMENOĞLU AKŞEHİRDE KONFERANS...
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

CUMHURBAŞKANI BAŞDANIŞMANI TÜRKMENOĞLU AKŞEHİRDE KONFERANS VERDİ

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Ayşe Türkmenoğlu Akşehir’de Türk Demokrasi Tarihi Konulu Konferansta konuştu. Ayrıca programda Barış Pınarı Harekâtına destek mesajları verildi.

14 Ekim 2019 - 08:29

Akşehir Kültür Merkezinde Milli Birlik Cemiyeti Akşehir Şube Teşkilatı tarafından "Türk Demokrasi Tarihi ve Milli Birlik" konulu konferans düzenlendi. Programa Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı ve Hukuk Politikaları Kurulu Başkanı Ayşe Türkmenoğlu konuşmacı olarak katıldı. Konferansta 15 Temmuz darbe girişimi, demokrasi, insan hakları milli birlik ve Barış Pınarı Harekâtında askerlerimize destek olmak açısından ilgili konulara vurgu yapıldı. Siyasi Parti Temsilcileri de birlik beraberlik mesajları verdiler. Millet iradesini hedef alan darbelerin kabul edilemez olduğunu belirten Türkmenoğlu, bununla birlikte toplumdaki siyasi kutuplaşmalar ve çatışmalar yüzünden sivil hükümetleri devirmeye yönelik 27 Mayıs, 12 Eylül gibi darbelerin yaşandığını kaydetti.
Türk siyasi tarihinde silahını doğrudan millete çeviren tek darbe girişiminin “15 Temmuz” olduğunu kaydeden Türkmenoğlu, milletin topyekûn direnişi sayesinde kalkışmanın bastırıldığını anımsattı. Konferans sonunda açıklama yapan Milli Birlik Cemiyeti Akşehir Şube Başkanı Emre Başoğlu;’’ Milli Birlik Cemiyeti inşallah Akşehir’e güzel işler yapıp aktif bir şekilde çalışacak. Akşehir gençliğine faydalı olmaya gayret gösterecek. Gayemiz, başta memleketin gençleri olmak üzeri ilimde, fikirde ve aksiyonda yetişmek ve yetiştirmektir. Milli Birlik Cemiyeti, vatan ve millet sevdalısı, Türkiye aşığı, ümmetin birliği ve yükselişini şiar edinmiş gençlerin kurduğu yeni ve güçlü bir oluşumdur. Kuruluşunun üzerinden sadece bir yıl geçmesine rağmen on beş ilde teşkilatlanma tamamlanmış, ilçe yapılanmalarının temelleri atılmış, kısa vadede özellikle İstanbul’da tüm ilçe teşkilatlarının kurulması adına gerekli tüm altyapı hazırlıkları tamamlanmıştır. Cemiyet, bir sivil toplum kuruluşu olmaktan öte bir dava, bir inanç, bir idealdir. Birlik, beraberlik ve kardeşlik hukukunu en öne koyan Cemiyet, bütünleştirici yönüyle Türkiye’nin ihtiyacı olan milli bilinç ve ruhu tesis etme yolunda azami derecede gayret gösterecektir. Türkiye’yi tarihiyle barışık, bilimsel her türlü gelişmeye açık, medeniyet değerlerine bağlı, milli ve manevi değerlerini her platformda muhafaza ve müdafaa eden nesillerin çok daha ileri taşıyacağını vurgulayan Başoğlu, bu doğrultuda üniversitelerde de teşkilatlanacak, hizmet ve etki alanını genişletecektir’’dedi. Ayrıca programa Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya, AK Parti İlçe Başkanı Abdurrahman Çardakoğlu, MHP İlçe Başkanı Salih Akça, Şehit ve Gaziler Derneği Başkanı İsmail İnce, Milli Birlik Cemiyeti Akşehir Şube Başkanı Emre Başoğlu ve çok sayıda Akşehirli vatandaşlar katılım gösterdi.
HABER / MEHMET İNCE 
 

Bu haber 443 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
POLİS MEMURU ÖZEN EMEKLİ OLDU
POLİS MEMURU ÖZEN EMEKLİ OLDU
KENDİNE ÖZGÜ TADI VE KOKUSUYLA ÜNLÜ ORGANİK
KENDİNE ÖZGÜ TADI VE KOKUSUYLA ÜNLÜ ORGANİK "ÇAKILLAR...