CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN: RAMAZANDA SALGININ BOYNUNU KIRACAĞIZ
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN: RAMAZANDA SALGININ BOYNUNU KIRACAĞIZ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, tek bir insanın bile salgın hastalık sebebiyle acı çekmesine, hayatını kaybetmesine gönüllerinin razı gelmeyeceğini belirterek, "Ramazan ayının manevi ikliminde, tuttuğumuz oruçlar, kıldığımız namazlar ve diğer ibadetlerimiz ruhumuzu zenginleştirirken, salgının boynunu da Allah'ın izniyle kıracağız" dedi.

09 Nisan 2021 - 10:43

Cumhurbaşkanı Erdoğan, parti genel merkezinde düzenlenen AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, geçen ay gerçekleştirilen 7. Olağan Büyük Kongre sonrası ilk il başkanları toplantısını düzenlediklerini belirtti.

Her kongre ve her seçimin, yeni bir başlangıç olduğunu vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Şimdi bir adım daha ötesine gitmiş bulunuyoruz, geçtiğimiz 19 yılda ülkemize kazandırdığımız eser ve hizmetleri de yeni bir başlangıç kabul ederek, 2023 hedeflerimize yöneldik. Büyük kongremize besmele ve Fatiha ile başlayarak niyetimizin hayır olduğu inancıyla akıbetimizin de hayırla neticeleneceğine olan teslimiyetimizi tekrarladık." diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Türkiye için güven ve istikrar" diyerek inandıkları yolda hangi istikamette yürüyeceklerinin taahhüdünü millete verdiklerini belirterek, kendileri ile tüm kardeşlerinin, dostlarının ve insanlığın hayrı ve huzuru için yeniden yola revan olduklarını söyledi.

Konya'da düşen askeri gösteri uçağına ilişkin Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bizim, Türk Yıldızları olarak tanıdığımız ve bildiğimiz uçaklarımızdan bir tanesi eğitim uçuşu esnasında maalesef düşüyor ve pilot yüzbaşımız da şehit oluyor. Allah'tan kendilerine rahmet diliyoruz ve birlikte gelin şahsında tüm şehitlerimizin ruhuna birer Fatiha okuyalım. Gerek ailesine gerekse Silahlı Kuvvetlerimize ve milletimize başımız sağ olsun diyorum." ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, dünyanın koronavirüs salgınıyla açığa çıkan zulüm, çarpıklık, adaletsizlik ve haksızlık batağında daha fazla ilerleyemeyeceğinin her geçen gün daha iyi anlaşıldığına dikkati çekti.

Tarihin bu önemli kavşağında medeniyet nöbetini devralmak için her alanda çok daha fazla çalışacaklarını, gayret göstereceklerini ve mücadele edeceklerinin ahdini milletle paylaştıklarını ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları söyledi:

"Tüm kalbimizle ülkemizin ve milletimizin önünde yepyeni bir dönemin açıldığına inanıyoruz. Bu yeni süreç, inşallah büyük ve güçlü Türkiye'yi inşa ederek 21. yüzyılın lider ülkesi hedefimize ulaşacağımız bir dönem olacaktır. Hamdolsun artık Türkiye için bu vizyon iç geçirecek özellikle de iç geçirmek suretiyle ifade ettiğimiz bir rüya olmanın ötesinde somut bir hedefe dönüşmüştür. Coğrafyamızdaki bin yıllık varlığımız boyunca defalarca gerçekleştirdiğimiz medeniyet şahlanışlarından birinin tam eşiğindeyiz.

Türk milleti bu noktaya gelememesi için Cumhuriyet tarihimiz boyunca tek parti zulmü ile vesayetle darbe ile terörle engellenmeye çalışıldı. Demokrasimizi güçlendirerek, kalkınmamızı tamamlayarak, altyapımızı kurarak, insan gücümüzü geliştirerek ve vizyonumuzu genişleterek önümüze çıkartılan engelleri birer birer açarak buraya kadar geldik. Herkes kendi hesabını yaparken, kader hükmünü verdi ve kendimizi yeni bir küresel değişimin tam merkezine yerleştirmeyi başardık. Ülkemize kazandırdığımız eserleri ve hizmetleri her fırsatta hatırlatmamızın özetle de olsa sayıp dökmemizin 2023 hedeflerimize ve 2053 vizyonumuza atıfta bulunmamızın sebebi işte budur."
Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bunları söylerken madalyonun diğer yüzünü de görmezden gelmiyoruz. Sıkıntılarımız yok mu, elbette var. Bunun için kendi içimizde yapmamız gereken değişimler olduğunu biliyoruz. Teşkilatlarımızdan başlayarak, her seviyede bu değişimi adım adım hayata geçiriyoruz, geçirmeye de devam edeceğiz. Hiç şüphesiz bu süreçte yanlış insanlarla yanlış işlerle ve yanlış yöntemlerle de karşılaştığımız oluyor. Bunları tespit eder etmez asla üstünü örtmüyor, asla yanlışı savunmuyor ve hemen gereğini yerine getiriyoruz getirmeyi de sürdüreceğiz." diye konuştu.
"HATALARI DERHAL TELAFI YOLUNA GIDIYORUZ"
"Meclis çalışmalarından, hükümet icraatlarına ve belediye faaliyetlerine kadar her yerde tespit ettiğimiz eksikleri, aksaklıkları ve hatta hataları derhal telafi yoluna gidiyoruz, gitmeye devam edeceğiz." ifadelerini kullanan Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:
"Milletle inatlaşılmayacağını, ancak millete ram olunacağını, teslim olunacağını ve hizmetkar olunacağını siyasetinin merkezine yerleştirmiş bir parti olarak, zaten başka türlü de hareket edemeyiz. Bunun yanında karşımızda başka sıkıntılar da var. Mesela uluslararası alanda Türkiye'nin geldiği konumu hala kabullenemeyenler var. Sınırlarımız boyunca terör koridoru oluşturma projesinden hala vazgeçmeyenler var. Tek misyonu ülkemize düşmanlık olan zalim rejimleri ayakta tutmakta ısrar edenler var. İçeride siyasetini kendi ülkesinin ve milletinin felaketi üzerine kuran muhterisler var. Proje genel başkanlar, proje partiler, proje şahsiyetler ve proje kampanyalar üzerinden bizi yıpratarak Türkiye'ye diz çöktürmeye çalışanlar var. Artık tarihe karışmış olmasını arzu ettiğimiz darbe ve vesayet heveslerini buldukları her fırsatta ortaya dökenler var. Bunlara karşı da tavizsiz bir şekilde mücadeleyi sürdürüyoruz. Ülkemizin içerideki ve dışarıdaki kazanımlarından asla vazgeçmeden çok daha iyisi, çok daha fazlası ve çok daha hayırlısı için var gücümüzle çalışıyoruz."
'YANLIŞ İNSANLARLA KARŞILAŞTIĞIMIZDA ÜZERİNİ ÖRTMÜYORUZ'
Erdoğan, 2023 ve 2053 hedeflerine kararlılıkla yürüdüklerini belirterek, "Bunları söylerken madalyonun diğer yüzünü de görmezden gelmiyoruz. Sıkıntılarımız yok mu elbette var. Bunun için kendi içimizde yapmamız gereken değişimler olduğunu biliyoruz. Teşkilatlarımızdan başlayarak her seviyede adım adım hayata geçiriyoruz. Geçirmeye de devam edeceğiz. Hiç şüphesiz bu süreçte, yanlış insanlarla, işlerle ve yöntemlerle de karşılaştığımız oluyor. Bunları tespit eder etmez asla üzerini örtmüyor, yanlışı savunmuyor hemen gereğini yerine geriyoruz. Getirmeyi de sürdüreceğiz" diye konuştu.
'RAMAZANDA SALGININ 
BOYNUNU KIRACAĞIZ'
Erdoğan, salgının tehdit olmaktan çıktığında normalleşme adımlarını yeniden devreye soktuklarını, salgın arttığında ise sıkılaştırmaya yöneldiklerini söyledi. Amaçlarının, Türkiye'yi ramazan ayında genel olarak dinlendirerek bayram sonrasındaki güzel günler için hazırlamak olduğunu vurgulayan Erdoğan, şöyle konuştu:

"Türkiye'nin tek başına salgın tedbirlerini genişletmesi, hatta salgını tümüyle yenmesi önemli değildir. Asıl olan yakın insani ve ticari ilişki içinde olduğumuz coğrafyalar başta olmak üzere dünyadaki genel iyileşmenin gerisinde kalmamak hatta mümkünse önünde gitmektir. Avrupa ülkelerinin tamamı neredeyse Türkiye'den daha ağır tedbirler uyguluyor. Üstelik bu ülkelerin sağlık sistemleri de tamimiyle felç durumdadır. Şayet biz ramazan ayındaki tedbirlerimizle vaka sayılarını birkaç binli rakamlara düşürebilirsek, mayısla birlikte başlayacağı anlaşılan turizm sezonu ve bunun içeride açacağı hareketliliği yakalayabiliriz. Aksi takdirde turizmde bir sezonu kaçırmakla kalmayacak, yurt dışına yapılacak iş ve aile ziyaretlerinde de çok ciddi sıkıntılar yaşayacağız. Tek bir insanımızın bile bu meşum hastalık sebebiyle acı çekmesine hele hele hayatını kaybetmesine gönlümüz razı gelmez. Ramazan ayının manevi ikliminde tuttuğumuz oruçlar kıldığımız namazlar ve diğer ibadetlerimiz ruhumuzu zenginleştirirken, salgının boynunu da Allah'ın izniyle kıracağız."
'VAATLERİNİN DİBİ DELİK'
Erdoğan, Türkiye'nin en önemli sorununun muhalefetin duruşundaki bozukluk olduğunu belirterek, "CHP'nin başındaki zatın durumu bu çarpıklığın en somut örneğidir. Söylediği şeylerin yarısı yalan yarısı yanlış olduğu halde sanki atomu parçalamanın formülünü bulmuş edasıyla sürekli konuşuyor bir yalanı söylüyor. Ama sorun bu zatın vaatlerinin de dibinin delik olması. 'Türkiye'de 10 milyon işsiz var ben bunları çözeceğim' diyor. İşsizliğe çare olarak söylediği projeye kargalar bile gülüyor" ifadesini kullandı.

Erdoğan, il başkanlarına "Sizlerden illerinize döndüğünüzde bugünkü grup konuşmamda anlattığım gibi 19 yıllık çalışmalarımızı bıkmadan usanmadan her fırsatta milletimize anlatmanızı istiyorum. Aynı şekilde CHP'nin başındaki zatın ve yanındaki çetenin yalanlarını çarpıtmalarını, terörist ve darbe seviciliklerini, iftiralarını, kadınıyla erkeğiyle, genciyle yaşlısıyla, özellikle muhalifiyle her vatandaşımıza anlatmanızı istirham ediyorum" diye seslendi.  HABER MERKEZİ

Bu haber 219 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
HIRSIZLARIN HEDEFİ BU SEFER ARI KOVANLARI
HIRSIZLARIN HEDEFİ BU SEFER ARI KOVANLARI
ILGIN’DA GENÇLİĞE YATIRIM DEVAM EDİYOR
ILGIN’DA GENÇLİĞE YATIRIM DEVAM EDİYOR