CUMHURİYET 7 DEN 77 YE OKUYOR…
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

CUMHURİYET 7 DEN 77 YE OKUYOR…

Akşehir Cumhuriyet İlkokulunda 7'den 77'ye okuyor projesi hayata geçirildi.

14 Mart 2019 - 23:41

Konuya ilişkin Akşehir Cumhuriyet Okulu yöneticileri şu ifadelere yer verdi: 
"Çocuk doğumdan itibaren en çok ihtiyaç duyduğu şey sevildiğini hissetmesidir. Ona güvenmek, var olan potansiyelinin farkına varmak, biz bilincini benimsetmek çocuğunun kendisine değer verildiğini hissettirir.

Ebeveyn olmak sadece çocuğun fiziksel ihtiyaçlarını gidermek değildir. Onu en güzel şekilde büyütmek ve yetiştirmek gerekir. Eğitim evde başlar ve ilk öğretmenleri anne-babasıdır. Biz iyi çocuk yetiştirmek istiyorsak okul ve aile olarak birlikte hareket etmeyi, iş birliği koordinasyonunu geliştirmeyi amaç edinmemiz gerekir. ‘Oku-Yorum’ projesiyle öncelikle kendimizi keşfetme, çocuğun dünyasında onu anlama, sorgulama, onu incitmeden beklentiler oluşturma, hedefler koyma konusunda bizlere yardımcı olabilecek, gelişim psikolojisi uzmanı Doğan Cüceloğlu’nun ‘Geliştiren Anne Baba’ kitabını veli-öğretmen olarak hep birlikte okumuş olacağız. Proje kapsamında okunacak kitaplar okurlara imzalı olarak idaremiz tarafından getirtilecek

Projemizde okulumuzda, sınıflarımızda çocuğumuzla birlikte kitap okuma günleri düzenlenecek. Velilerimizin aktif katılımıyla Gelişen Ailemiz konulu dayanışma panel günleri yapılacak. İsteyen velilerimizin katılımıyla projenin sonunda bir değerlendirme sınavı yapılacak. Sınavda ilk 3 e giren velilerimiz okulumuz tarafından yapılması planlanan Eskişehir gezimize çocuğuyla birlikte ücretsiz olarak katılacaklar.

Sonuç olarak geliştiren anne-baba olmak, kendini geliştirmek, çocuk yetiştirmede geçmişi, bugünü değerlendirip yeni hedefler koymak, öğretmenini anlayıp çocuğuyla arkadaş olmak isteyen bütün velilerimizin bu projeye katılmasını bekliyoruz"
HABER / 
MEHMET İNCE 

Bu haber 265 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
BETON MİKSERİ İLE OTOMOBİLİN ÇARPIŞMASI SONUCU 1 KİŞİ ÖLDÜ 1 KİŞİ YARALANDI
BETON MİKSERİ İLE OTOMOBİLİN ÇARPIŞMASI SONUCU 1 KİŞİ...
KAYMAKAM TÜRK: UYUŞTURUCUDA %80 AZALMA KAYDETTİK
KAYMAKAM TÜRK: UYUŞTURUCUDA %80 AZALMA KAYDETTİK