CUMHURİYET ÇOCUK KULÜBÜ VE UMUT SPOR İŞBİRLİĞİ
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

CUMHURİYET ÇOCUK KULÜBÜ VE UMUT SPOR İŞBİRLİĞİ

Basketbol alt yapıda, Cumhuriyet İlkokulu Çocuk Kulübü ile Akşehir Umut Spor Kulübü arasında işbirliği yapıldı. Çocuk kulübü basketbol branşında kursa devam eden öğrenciler, kulüplerarası yapılan maçlarda U10 Minikler Kategorisinde maçlara katılarak Umut Sporun alp yapısını oluşturacak.

22 Ocak 2020 - 08:47

Cumhuriyet İlkokulunun minik basketbolcuları Türkiye Basketbol Federasyonun düzenlemiş olduğu Konya Altyapı Şampiyonalarına lisanslı birer sporcu olarak katılma imkanı yakalamış olacak. Bu İşbirliği ile basketbol alanında Akşehir için daha güzel başarılar hedefleniyor. Özellikle sporda ilkokul çağında yetenekli öğrencilerimize kulüpler aracılığı ile kendilerini geliştirme imkanı tanınmış oluyor. Miniklerin ilk maçı 25 Ocak 2020 Cumartesi günü  saat 14.30 da yapılacak.
     Cumhuriyet İlkokulu Müdürü Halil İbrahim TUNÇEZ ;Gerek Kulüpleşme gerekse öğrencilerimizi bu aşamaya getirilmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Akşehir’de  İlk kez basketbol minikler kategorisinde bir maçta temsil edilmiş olacak, bundan  gurur duyduğumu söylemek isterim. Bu işbirliği ile öğrencilerimiz hem spor kulüpleri düzeyinde hem de okullar düzeyinde yapılan maçlara katılmış deneyim sahibi olmuş olacaklar. Akşehir Umut Spor Kulüp Başkanı Özgür CAMCI’ya ve Akşehirde sporun gelişmesinde emeği geçen herkese çok teşekkür ediyor herkesi 25 Ocak’ta Zekai Baloğlunda yapılacak olan maçımıza davet ediyorum
  Akşehir Umut Spor Kulüp Başkanı Özgür CAMCI ; Cumhuriyet İlkokulu ile yapılan bu işbirliğinin  çocuklarımız açısından yararlı olacağını düşünüyorum. Ayrıca Basketbol alanında Akşehir’in tüm ortaokul ve liselerinden lisanslı sporcularımız bulunmaktadır. Bu işbirliğinin diğer spor kulüplerine örnek olmasının ve  artırılmasının Akşehir’imizdeki spora katkısının büyük olacağını düşünüyorum. Cumhuriyet İlkokulu Müdürü Halil İbrahim TUNÇEZ’e ve kulübümüze destek veren tüm okul müdürlerimize teşekkür ediyorum.  Akşehirli tüm basketbol severleri maça bekliyoruz. Özellikle Akşehir’de sporun gelişmesine öncülük yapan Akşehir Belediye Başkanımız Salih AKKAYA’ya kulübümüze verdiği destekten dolayı ayrıca teşekkür ederiz." ifadelerine yer verdi.
HABER / EBUBEKİR ARSLAN 
 

Bu haber 423 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ANNEYE KALKAN ELLER KIRILSIN
ANNEYE KALKAN ELLER KIRILSIN
POLİS MEMURU ÖZEN EMEKLİ OLDU
POLİS MEMURU ÖZEN EMEKLİ OLDU