CUMHURİYET MEYDANINDA BAYRAM ÇOŞKUSU
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

CUMHURİYET MEYDANINDA BAYRAM ÇOŞKUSU

Akşehir İlçesinde Cumhuriyet Bayramı’nın 96. yıl dönümü düzenlenen törenle kutlandı.

30 Ekim 2019 - 09:42 - Güncelleme: 30 Ekim 2019 - 09:42

Kurtuluş Savaşı sırasında Batı Cephesi Karargahı’na ev sahipliği yapan Akşehir'de Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri Cumhuriyet Meydanı’ndaki alanda yapıldı. Tören, Kaymakam Ahmet Sait Kurnaz, Belediye Başkanı Salih Akkaya ve Garnizon Komutanı Albay Tolga Yuvalı’nın meydandaki halkın ve öğrencilerin bayramını kutlaması ile başladı. Daha sonra saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı İlçe Kaymakamı Ahmet Sait Kurnaz yaptı.Kurnaz konuşmasında şu ifadelere yer verdi: 
" Öncelikle Cumhuriyet Bayramınızı en içten dileklerimizle kutluyorum. Atatürk’ün önderliğiyle kurulan Cumhuriyetimizi bekleyen tehlikelere karşı birlik ve beraberliğimizi hiçbir zaman elden bırakmamalıyız. Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını saygıyla anıyorum. Şehitlerimizi rahmet, gazilerimizi minnetle yad ediyor, Şehit  Ailelerimizin ve Gazilerimizin de bayramını kutluyorum”. Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya ise Cumhuriyet Bayramıyla ilgili olarak; Türk Milleti'nin bağımsızlık ve özgürlük mücadelesini eşsiz bir zaferle sonlandırılmasının sonucu olan Cumhuriyetimizin 96. Yıldönümünü, Kurtuluş Savaşı sırasında Batı Cephesi Karargahı'na ev sahipliği yapan Akşehir'imizde de büyük bir coşku ve sevinç içinde kutlamanın gururunu ve onurunu hep birlikte bir kez daha yaşıyoruz.
İnanıyorum ki devraldığımız bu değerli mirası ve içinde bulunduğumuz bu gururu; milli ve dini değerlerimize sahip, iyi yetişmiş gençlerimizle, daha güçlü bir şekilde 2023, 2053 ve 2071 yıllarında da inşallah milletçe hep birlikte yaşayacağız.
Cumhuriyetimizi koruyarak ve sahip çıkarak, Kurtuluş Savaşı mücadelemizde olduğu gibi, aynı yüksek ruh ve şuurla, her geçen gün daha da güçlendirerek, ülkemizi muasır medeniyetlerin ötesine taşımak hepimizin en büyük görevidir.Geçmişte olduğu gibi günümüzde de Aziz Milletimizi bölmek, parçalamak isteyen iç ve dış odaklar, vatanımıza, birliğimize ve dirliğimize kastetmeye yeltenenler, Milletimizin cesareti ve mücadelesi karşısında hiçbir zaman başarılı olamayacaklardır. Milli mücadelemizdeki ruh, ülke ve millet sevgisi ile dayanışma ve birlik anlayışı; bizim için yol gösterici olmaya devam edecek, birliğimizi ve dirliğimizi bozmaya çalışanları her zaman alt edecektir. Milletçe, 96. yıldönümüne vasıl olduğumuz Türkiye Cumhuriyeti’ni ilelebet payidar kılmak için var gücümüzle çalışmayı sürdüreceğiz.Bu kararlılık içinde, büyük Türk Milleti’nin fertleri olarak güzel bir geleceğe hep beraber yürüyerek, Cumhuriyetimizi var eden değerlere daima sahip çıkacağımıza inanıyor, bu anlamlı günde, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, eşsiz kahramanlıklarıyla milletimizin gönlünde ölümsüzleşen aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet ve minnetle bir kez daha anıyor, Aziz Milletimizin ve kıymetli hemşehrilerimin Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyorum." ifadelerine yer verdi. 
Kaymakam Kurnaz’ın konuşmasının ardından öğrenciler şiirler okudu. Okullar arasında yapılan yarışmalarda dereceye giren öğrencilere protokol üyeleri ödüllerini verdi. Akşehir Atatürk Ortaokulu Halk Oyunları ekibinin gösterisinin ardından Akşehir Belediye Bandosu eşliğinde geçit töreninin yapılmasıyla birlikte program sona erdi.
HABER / MEHMET İNCE 

Bu haber 635 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
UYUŞTURUCU OPERASYONLARI HIZ KESMİYOR
UYUŞTURUCU OPERASYONLARI HIZ KESMİYOR
Başkan Konuk:
Başkan Konuk: "Bir tesis yapıldı, Konya Şeker patates üretimini...