CUMHURİYETİN MİNİK BASKETBOLCULARI MAÇLARA HAZIR
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

CUMHURİYETİN MİNİK BASKETBOLCULARI MAÇLARA HAZIR

Akşehir Cumhuriyet İlkokulu Çocuk Kulübü bünyesinde ilk defa kurulan minik basketbol takımı bu yıl yapılacak turnuvalara hazır. Minik kızlar kategorisinde yarışacak öğrenciler bu yıl ilk formalarını büyük bir heyecan ve sevinçle giydiler.

27 Kasım 2019 - 09:52

Takım Antrenörü Ramazan YALÇINÖZ :  2008 doğumlu  öğrencilerden oluşan takımımız çalışmalarına Çocuk kulübü bünyesinde yaz aylarından itibaren başlamıştı,  çocuklarımızı basketbolla buluşturmaktan, onların basketbol sevgilerinden ilgilerinden çok mutluyum. Toplam 24 sporcudan oluşan ekibimizden  ilerleyen yıllar için çok ümitliyim. Dedi. 
  Okul Müdürü Halil İbrahim TUNÇEZ: Çocuk kulübü olarak  basketbol, satranç, İngilizce, resim sanat, akıl-zeka oyunları , halk oyunları ve değerler  eğitimi Kur’an ı Kerim  olarak yedi farklı branşta faaliyetlerimiz devam ediyor. Bilindiği üzere Milli Eğitim Bakanlığımızın 2023 Vizyon belgesinde, özellikle  okul  kulüpleri faaliyetlerin arttırılıp, sosyal faaliyetlerin yaygınlaştırılması, öğrencilerin yeteneklerinin geliştirilmesi, okul yaşam kalitesinin artırılmasını hedeflemektedir.  Bu kapsamda  basketbol takımımız bu yıl yapılacak olan Konya  ili düzeyindeki turnuvalarda okulumuzu ve Akşehir’ i temsil edecektir.  İlkokullar arasında  Konya’daki  devlet ve özel okullar arasında mücadele edecektir.  Ayrıca  erkek basketbol takımız da Serpil YAVUZ  yönetiminde kurulmuş ve çalışmalarını sürdürmektedir. Önümüzde ki yıl erkekler kategorisinde de basketbol minikler il turnuvasına katılacaklardır.
HABER / EBUBEKİR ARSLAN 
 

Bu haber 426 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
SOSYAL MESAFELİ İLK CUMA NAMAZI KILINDI
SOSYAL MESAFELİ İLK CUMA NAMAZI KILINDI
Vakıflar Bölge Müdürü Nurullah Osmanlı Akşehir’i Ziyaret Etti
Vakıflar Bölge Müdürü Nurullah Osmanlı Akşehir’i Ziyaret...