DELLAL’LARLARDAN NASREDDİN HOCA ŞENLİĞİ’NE DAVET
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

DELLAL'LARLARDAN NASREDDİN HOCA ŞENLİĞİ'NE DAVET

60. Uluslararası Akşehir Nasreddin Hoca Şenliği geleneksel Dellal’ın şenliğe daveti ile start aldı.

05 Temmuz 2019 - 14:09 - Güncelleme: 05 Temmuz 2019 - 14:23

Şenlik kapsamında Dellal’lar Akşehir’in cadde ve sokaklarını gezerek; halkı etkinliklere çağırırken, İlçe protokolünü de makamında ziyaret edip onları da etkinliklere davet etti.
Davul çalarak Akşehir Belediye Binası’na gelen Dellal’lar, Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya’dan bahşiş alarak Başkan Akkaya’ya davul çaldırttılar. Şenliğin Akşehir ve Türkiye için hayırlı olmasını temenni eden Başkan Akkaya, “60 yıldır Nasreddin Hoca Şenlikleri yapıla geliyor ve bu şenliklerle birlikte Hocamızı hem yad ediyor, hem de anıyoruz. Hocamızın mesajlarını vurgulayıp daha çok kitlelere ulaşmasını hedefliyoruz. Bu şenliğin Nasreddin Hoca’mızı en güzel şekilde anlamak ve onu en güzel şekilde anlatmak adına bir fırsat olması dileğiyle Şenliğimize herkesi davet ediyoruz” diye konuştu.
Dellallar Başkan Akkaya’nın ardından Belediye Başkan Yardımcısı Yahya Yıldız ile Kültür ve Sosyal İşler Müdürü İbrahim Öncel’i de ziyaret ederek davul çaldırttılar.
Dellallar; Akşehir cadde ve sokaklarında dolaşıp davul çalarak şenliğin başladığını söyleyerek tüm herkesi şenliğe davet ederken Akşehir Hükümet Konağı’na geçen Dellallar burada da İlçe Kaymakamı Mehmet Türk’ü makamında ziyaret ettiler. Kaymakam Türk; Nasreddin Hoca Şenliğinin hayırlı olması temennisinde bulunarak, 60. Uluslararası Akşehir Nasreddin Hoca Şenliği’ne katılmak isteyen herkesi Akşehir’e beklediklerini belirtti.
HABER MERKEZİ 

Bu haber 728 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİNİ ANMA, DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ ETKİNLİKLERİ BAŞLADI
15 TEMMUZ ŞEHİTLERİNİ ANMA, DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ...
EMNİYETTEN KUMAR BASKINI
EMNİYETTEN KUMAR BASKINI