DEVLET HASTANESİNE 150 YATAKLI EK HİZMET BİNASI
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

DEVLET HASTANESİNE 150 YATAKLI EK HİZMET BİNASI

AK Parti Konya Milletvekili Orhan Erdem, şehrimizde hizmet vermeye devam eden Akşehir Devlet Hastanesi’ne 150 yatak kapasiteli ek bina yapılacağının müjdesini verdi.

27 Ocak 2019 - 23:01 - Güncelleme: 28 Ocak 2019 - 09:18

Konu ile ilgili bir açıklama yapan Milletvekili Orhan Erdem “Akşehir Belediyemizce tahsis edilen 38 bin metrekarelik arsa üzerinde tüm donanımları ile modern bir şekilde şifa vermeye devam eden Akşehir Devlet Hastanemize, AK Parti İlçe Başkanımız Abdurrahman Çardakoğlu ve Belediye Başkanımız Dr. Salih Akkaya ile birlikte takiplerimiz sonucunda 150 yatak kapasiteli ek bina yapılmasına onay çıkmıştır. Mevcut durumda 300 yatak kapasitesiyle bölge hastanesi konumunda Akşehir’imize ve çevre ilçelere şifa dağıtan Akşehir Devlet Hastanemiz, her türlü tıbbi donanımı ve ekipmanı ile ayrıca tüm branşlardaki uzman doktorlarıyla halkımıza hizmet vermektedir. Yapılmasına karar alınan 150 yatak kapasiteli ek binası ile büyük bir hastane konumuna gelecek olan Akşehir Devlet Hastanemizin hayırlı olmasını temenni ediyorum. Hastanemize 150 yatak kapasiteli ek binanın yapılması kararında emeği geçen başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere Sağlık Bakanımıza, Konya Milletvekilimiz Dr. Abdullah Ağralı Beye, İl Sağlık Müdürümüz Prof. Dr. Mehmet Koç ve Akşehir Devlet Hastanemiz Başhekimi Bülent Erdem’e teşekkür ediyor, yeni yapılacak olan ek binamızın şimdiden Akşehirli hemşehrilerime bir kez daha hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ediyorum” dedi.

Hastane Başhekimi Bülent Erdem’de konuya ilişkin şu açıklamalara yer verdi:“Temmuz 2014 yılında 200 yataklı olarak hizmet vermeye başlayan Akşehir Devlet Hastanesi, hizmet kalitesinin devamlı artması, cihaz ve hekim eksiğinin kalmaması ile birlikte ulaşılan doluluk oranlarıyla Sağlık Bakanlığı tarafından 2016 da 300 yataklı olarak tescil edilmişti. Sonraki dönemlerde giderek gelişen ve büyüyen hastanemizde yapılan incelemelerde ihtiyacın giderek arttığı tespit edilerek 150 yataklı bir ek bina yapılması kararı alınmıştır. Sağlık Bakanlığı tarafından yatırım planına alınan ek binamızla gelecekte bölgemize hitap eden hizmetimiz gelişiyor ve  daha büyümeye devam ediyor.Hastane rolümüzün değişerek farklı branşlarda kadroların açılmasına ve üst seviye hastanelerde olan hizmetlerin Akşehir’imize de gelmesine vesile olacaktır. Uzun süredir takip ettiğimiz bu konunun sonuca ulaşmasında büyük rolü olan Konya Milletvekilimiz Sayın Orhan Erdem’ e ve İl Sağlık Müdürümüz Prof. Dr. Mehmet Koç ‘ a şükranlarımızı sunarız. “

 

 

Bu haber 2737 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Lunaparkta bıçaklı kavga: 4 yaralı
Lunaparkta bıçaklı kavga: 4 yaralı
AKŞEHİRSPOR’UN TÜRKİYE KUPASI KARŞILAŞMASI  A SPOR’DAN CANLI YAYINLANACAK
AKŞEHİRSPOR’UN TÜRKİYE KUPASI KARŞILAŞMASI A SPOR’DAN CANLI...