DOĞANHİSAR’DA 15 TEMMUZ ETKİNLİKLERİ
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

DOĞANHİSAR'DA 15 TEMMUZ ETKİNLİKLERİ

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Etkinliği Doğanhisar Cumhuriyet Meydanında gerçekleştirildi.

16 Temmuz 2021 - 23:30

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Gününde Ulu Cami de Şehitlerimiz için düzenlenen Mevlüt Programına protokol üyeleri katıldı. Akabinde Şehit mezarlıkları ziyaret edildi. Halk Eğitimi ve Akşam Sanat Okulu tarafından hazırlanan Resim Sergisi akabinde İlçe Belediyesi tarafından şehit aileleri ve gazi yakınlarına, yemek ikramı gerçekleştirildi. Akşam saat 18:45'de Doğanhisar Anıt Meydanında Demokrasi ve Milli Birlik günü kutlamalarına  Kaymakam Anıl ADIGÜZEL, ilçe Belediye Başkanı Süleyman PEKMEZ ve tüm ilçe Kurum Amirleri, çalışanları ve vatandaşların katılımıyla gerçekleştirildi. Pandemi sürecine uygun bir şekilde belediye başkanlığı tarafından halka ikram yapıldı. Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Doğanhisar Belediye Başkanı Süleyman Pekmez yaptı. Pekmez konuşmasında; "15 Temmuz gecesi, ülkemizi, milletimizi, demokrasimizi, Cumhuriyetimizi, aydınlık geleceğimizi yok etmek isteyen vatan hainleri harekete geçmiş, milletin silahlarını yine bu aziz ve fedakâr millete doğrultarak kanlı bir darbe girişiminde bulunmuşlardı. Demokrasimize, devlet kurumlarımıza, devlet büyüklerimize, bayrağımıza, ezanımıza, hak ve özgürlüklerimize karşı yürütülen bu alçak girişim, milletimizin kahramanca savunması ile püskürtüldü. Milletimiz hem devletini, hem de demokrasisini korumayı bir görev bildi. Canı pahasına darbecilerin silahlarına engel olarak devletini, iradesini ve demokrasisini kurtardı. 15 Temmuz’da, meydanlarda, tıpkı Çanakkale’de, İstiklal Savaşımızda olduğu gibi, tüm fertleriyle tek yürek olmuş, iradesini bir avuç darbeciye çiğnetmeyen Büyük Türkiye vardı, Büyük Türk Milleti vardı. Bu darbe girişiminde, milletimiz, tıpkı bin yıl önce Malazgirt’te, Çanakkale’de, Kurtuluş Savaşında olduğu gibi, bu coğrafyayı vatan olarak sahiplenme konusundaki kararlılığını ortaya koymuştur. Ülkemizin birlik ve beraberliği için canlarını seve seve feda eden tüm Şehitlerimize Yüce Allah’tan rahmet diliyor, Gazilerimize de minnet ve şükranlarımı sunuyorum dedi. İlçe Kaymakamı Anıl Adıgüzel etkinlikte bir konuşma yaptı.  Kaymakam Adıgüzel konuşmasında " Aziz Türk Milleti, tarihinde birçok badireler atlatmış, kahramanca mücadelelerde büyük zaferlere imza atmıştır. 15 Temmuz hain FETÖ darbe teşebbüsü karşısında da Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde, aziz milletimizin mücadeleci ruhuyla, unutulmaz bir destan yazılmıştır.Toplumun kılcal damarlarına ve devletin en önemli kurumlarına adeta bir yılan gibi sızmış hain FETÖ’nün, temel haklarımızı ve özgürlüklerimizi ortadan kaldırmaya yönelik darbe kalkışmasına dur diyen aziz milletimiz, Çanakkale ruhuyla, darbecilere geçit verilmeyeceğini, demokrasimizin kazanımlarının ilelebet yaşayacağını, dost düşman herkese bir kez daha göstermiştir.
Aziz milletimiz, Türkiye Cumhuriyeti’nin bölünmez bütünlüğüne, milletimizin birliğine ve huzuruna yönelik bu tür alçakça girişimlere hiçbir zaman müsaade etmeyecektir. Devletimiz ve aziz milletimiz, bütün terör örgütlerine karşı mücadelesini artan bir kararlılıkla sürdürecektir.
15 Temmuz gecesi FETÖ'cü hainlere karşı fedakârca ülkesini savunurken canını feda eden tüm şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Kahraman gazilerimize şükranlarımı sunuyorum. 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü vesilesiyle tüm hemşerilerimizi saygıyla selamlıyorum." ifadelerine yer verdi. 
HABER MERKEZİ 

Bu haber 341 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
AKŞEHİR BELEDİYESİ’NDEN TÜRKİYE’DE BİR İLK
AKŞEHİR BELEDİYESİ’NDEN TÜRKİYE’DE BİR İLK
HURDA MALZEMELERİ ÇALAN HIRSIZLAR YAKALANDI
HURDA MALZEMELERİ ÇALAN HIRSIZLAR YAKALANDI