DÜNYA İKİNCİSİ ŞAHİKA TETİK
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

DÜNYA İKİNCİSİ ŞAHİKA TETİK

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı himayelerinde Okçular Vakfı tarafından düzenlenen “7. Uluslararası Fetih Kupası” okçuluk yarışmaları sona erdi.

01 Haziran 2019 - 09:49

Okmeydanı'nda bulunan Okçular Vakfı’nın ev sahipliğinde gerçekleşen finallerde geleneksel ve modern okçuluk olmak üzere 2 dal ve 18 kategoride, 52 ülkeden yaklaşık 520 sporcu kürsüye çıkmak için ter döktü. 27 Mayıs tarihinde başlayan ve 3 gün süren müsabakalarından, 29 Mayıs tarihindeki finaller sonunda dereceye giren sporculara madalyaları düzenlenen bir tören ile verildi. Toplam 457 bin TL ödül dağıtılan Fetih Kupası kapsamında 54 madalyanın 31’ini Türk sporcular kazandı.
Dünyanın en iyi okçularının mücadele ettiği organizasyonun final ve ödül törenine Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Okçular Vakfı Mütevelli Heyeti Üyesi Bilal Erdoğan, Okçular Vakfı Başkanı ve Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız, Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Başkanı Uğur Erdener, Okçuluk Federasyonu Başkanı Abdullah Topaloğlu, Geleneksel Türk Okçuluk Federasyonu Başkanı Cengiz Toksöz ile diğer davetliler katıldı ve dereceye giren sporculara ödülleri takdim edildi
              Turnuvada yarışma hakkı elde eden Akşehir Selçuklu spor okçusu Şahika Tetik genç bayanlara kategorisi sıralama turunda 63 ok tan 37 sini isabet ettirerek en yakın rakibinden 7 ok fazla isabetle sıralamayı birinci sırada bitirdi.Final atışından sonra sporcumuz Dünya ikincisi olarak turnuvayı tamamladı.Kulüp başkanı ve federasyonun yönetim kurulu üyesi Varol Türkoğlu kulübümüz baş antrenörü Atilla Göçer bayan takım antrenörü Hülya Türkoğlu minik takım antrenörü Muammer Emre Erdoğan'la uyumlu bir çalışma sonunda bu başarıyı yakaladık. Çalışmalarımızda bize destek olan belediye başkanımıza okçular vakfına ve sporcularımıza teşekkür ederim dedi.
HABER / EBUBEKİR
 ARSLAN 

Bu haber 799 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
BAŞKAN AKKAYA; ENGELSİZ YAŞAM MERKEZİ’Nİ ZİYARET ETTİ
BAŞKAN AKKAYA; ENGELSİZ YAŞAM MERKEZİ’Nİ ZİYARET ETTİ
ENGELLİLER İÇİN EMPATİ YAPTILAR
ENGELLİLER İÇİN EMPATİ YAPTILAR