EKİCİ VE ARSLAN YÖRÜK TÜRKMEN ŞÖLENİ’NE KATILDI
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

EKİCİ VE ARSLAN YÖRÜK TÜRKMEN ŞÖLENİ’NE KATILDI

Gelecek Partisi Konya Milletvekili Hasan Ekici ve İl Başkanı Ahmet Arslan, Akşehir Cankurtaran Deveboynu Yaylasında düzenlenen 24. Yörük Türkmen Kültür Şöleni’nde Yörükler ve Türkmenlerle buluştu.

02 Ağustos 2023 - 10:52

Akşehir ve Yöresi Yörükleri Yardımlaşma Dayanışma Kültür Derneği (AKYÖRDER) tarafından Cankurtaran Mahallesi Deve Boynu Yaylası'nda düzenlenen 24. Yörük Türkmen Kültür Şöleni renkli görüntülere sahne oldu. Şölene Gelecek Partisi Konya Milletvekili Hasan Ekici, Gelecek Partisi Konya İl Başkanı Ahmet Arslan’ın yanı sıra yönetim kurulu üyeleri de katıldı. 
Gelecek Partili heyeti, şölende Yörükler tarafından kurulan çadırları tek tek ziyaret ederek, Yörüklerle sohbet etti. 
“HER YIL BU ŞÖLENİ 
YAŞATIYORLAR”
Ziyaretlerin ardından açıklama yapan Gelecek Partisi Konya Milletvekili Hasan Ekici, şöleni organize eden dernek ve mahalle muhtarlığına teşekkür etti. Ekici, “Akşehir ve Yöresi Yörükleri Yardımlaşma Dayanışma Kültür Derneği ile Cankurtaran Mahalle Muhtarlığı tarafından bu yıl 24.’sü düzenlenen Yörük şölenine il başkanımız Ahmet Bey, ilçe Başkanımız Fatih bey yönetim kurulu üyelerimizle birlikte iştirak ettik. Bugün Yörük geleneklerimizi gelecek nesillere taşımak ve kültürümüzü korumak adına önemli bir etkinlik. Dernek başkanımız ve Cankurtaran Mahalle muhtarımızı tebrik ediyor ve teşekkür ediyoruz. Her yıl bu şöleni yaşatıyorlar. Gördüğünüz gibi Türkiye’nin dört bir yanından Yörük Türkmen çocukları gelenekleri yaşatmak için Cankurtaran Yaylası’nda bir araya geliyorlar. Biz de bu vesileyle bir araya geldik” dedi. 
“24 OĞUZ BOYUNA 
SELAM OLSUN”
Gelecek Partisi Konya İl Başkanı Ahmet Arslan ise, “Ben de hem Dernek başkanımıza hem de mahalle muhtarımıza teşekkür ediyorum. Buradan 24 Oğuz boyuna ve Yörük Türkmenlerine selam olsun diyorum” şeklinde konuştu.
HABER MERKEZİ 

Bu haber 614 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
DÜNYA ÜÇÜNCÜSÜNDEN BAŞKAN AKKAYA’YA ZİYARET..
DÜNYA ÜÇÜNCÜSÜNDEN BAŞKAN AKKAYA’YA ZİYARET..
BAŞKAN AKKAYA'DAN 1 EKİM DÜNYA YAŞLILAR GÜNÜ MESAJI
BAŞKAN AKKAYA'DAN 1 EKİM DÜNYA YAŞLILAR GÜNÜ MESAJI