EL EMEĞİ GÖZ NURU ESERLER SERGİLENDİ
Reklam
Reklam

EL EMEĞİ GÖZ NURU ESERLER SERGİLENDİ

Akşehir Toplum Ruh Sağlığı Merkezinde tedavi gören hastalar, El Emeği Göz Nuru eserlerini görücüye çıkardı.

27 Haziran 2019 - 00:53

Sergi açılışı dün saat 10:00'da  Akşehir Devlet Hastanesi Başhekimlik binasında gerçekleşti. Açılışa; Akşehir Kaymakamı Mehmet Türk, Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya, Hizmet Başkan ve Yardımcıları, hastane idareciler, basın mensupları ve hastalar katıldı.  Kurdele kesimiyle birlikte açılan açılan sergide hastaların kendi emekleriyle yapmış oldukları, yağlı boya tablolar, karakalem portre çalışmaları, hediyelik el yapımı süsler, örgü işleri, geri dönüşüm, polyester boyama, batik, mumluk ve vitray gibi birbirinden çeşit hediyeler hem sergilendi hem de alıcısını buldu. Protokol sergide yapılan el işi emekleri gezerken, tedavi gören hastalar ise kendi yapmış oldukları ürünlerin başında bekleyerek protokole bilgi verdi.
Akşehir Kaymakamı Mehmet Türk ve Belediye Başkanı Salih Akkaya ; hastaları tedavi ederken topluma kazandırmayı ve kabiliyetlerini ortaya çıkaran Akşehir Toplum Ruh Sağlığı Merkezi çalışanları ve Akşehir Halk Eğitim Merkezi öğreticilerine teşekkür ederken, hastaların yapmış olduğu eserlerin büyüklüğünden de bahsetti.
Devlet Hastanesi Baş Hekimi Bülent Erdem ise bu hizmetin daha geniş kapsamlı devam edeceğini belirttikten sonra şunları söyledi: "2 yıldır hastalarına hizmet veren Akşehir Toplum Sağlığı Merkezi olarak el yapımı ürünlerinin sergilendiği bir sergi açtık. Daha önce evlerinde sosyal hayattan uzak yaşayan bu hastalarımız, merkezimize günlük servis araçlarıyla gelerek bir takım kurslar, aile eğitimleri, iş uğraşları ve psikoterapi gibi eğitimlerden geçirilerek topluma ve sosyal hayata kazandırılmaktadır. Akşehir Halk Eğitim Merkezi, Akşehir Belediyesi ve İl Sağlık Müdürlüğü'nün destekleriyle  bu hizmetimiz daha geniş kapsamlı bir şekilde hastalarımıza hizmet vermeye devam edecektir." dedi. Sergi toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi. 
HABER / 
MEHMET İNCE 

Bu haber 628 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
BAKAN KOCA'DAN 'BABAYİĞİT'LERE KORONAVİRÜS MESAJI
BAKAN KOCA'DAN 'BABAYİĞİT'LERE KORONAVİRÜS MESAJI
MİLLETVEKİLİ ERDEM VE BAŞKAN AKKAYA ODA BAŞKANLARI İLE İSTİŞARE TOPLANTISI YAPTI
MİLLETVEKİLİ ERDEM VE BAŞKAN AKKAYA ODA BAŞKANLARI İLE...