EMRE BAŞOĞLU AK PARTİ KONYA MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI OLDU
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

EMRE BAŞOĞLU AK PARTİ KONYA MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI OLDU

Akşehirli hemşerimiz Psikolog,Sosyolog ve Eğitimci Emre Başoğlu Ak Parti Konya Milletvekili Aday Adayı oldu.

19 Mart 2023 - 23:27

Akademik Çocuk Eğitim Kurumunun İşletme sahibi Psikolog, Sosyolog ve Eğitimci hemşerimiz Emre Başoğlu Ak Parti Konya Milletvekili Aday Adayı olduğunu açıkladı. Adaylığının Konya ve Türkiye için hayırlara vesile olmasını dileyen Başoğlu “ Büyük bir inanışın, yüce bir mefkurenin ve Anadolu kıtası büyüklüğündeki dava taşının mirasçısı olduğumun bilinciyle.. Sağıma ve soluma bakmadan “BEN VARIM” diyorum. Cumhuriyet tarihinin en büyük değişim hamlesini başlatan, geçmişi başarılarla dolu, geleceğe dair sağlam hedeflere sahip bir siyasi anlayışın içerisinde bulunmaktan, AK Partinin bir neferi olmaktan son derece mutlu ve gururluyum. Bölgesel ve küresel barış için, adalet için 2023 hedeflerimize, 2053 ve 2071 vizyonumuza uygun bir Türkiye’yi hep birlikte inşa edeceğiz. Çıktığımız bu kutlu yolda Rabbim yardımcımız olsun. Konya’mız, Akşehir’imiz, ülkemiz ve milletimiz için çalışacak, çaba sarf edeceğiz. Rabbim utandırmasın. Başta Konya olmak üzere ülkemize, milletimize hayırlı, uğurlu olsun" dedi.
EMRE BAŞOĞLU KİMDİR? 
1989 Konya/Akşehir doğumlu. İlkokul, ortaokul ve liseyi Akşehir’de okudu. Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Psikoloji bölümünü 2013 yılında, Eskişehir Anadolu Üniversitesi Sosyoloji bölümünü 2020 yılında Lisans düzeyinde bitirdi. Üniversite yıllarında onlarca eğitim ve seminer programlarına katılarak, alanıyla alakalı birçok sertifika aldı. Aktif bir öğrencilik hayatı geçiren Başoğlu, milli ve manevi değerlerimizi konu alan pek çok organizasyonda sunuculuk ve yöneticilik yaptı. 
Çalışma hayatına Aile,Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına bağlı özel bir bakım merkezinde psikolog olarak başladı. Daha sonra özel bir kolejde yine psikolog olarak devam etti. Askerlik vazifesini “Ertuğrul Gazi” Türbesinin yanıbaşında Söğüt Jandarma Ulaştırma Eğitim Tabur Kamuranlığında Yedek Subay olarak yaptı. 2016 Yılında kendi özel eğitim kurumu olan Akademik Çocuk markasını kurdu. Eğitim sektöründe başarılı faaliyetlerde bulunan Başoğlu, telifi kendisine ait olan 4 boyutlu öğrenme modelinin müellifidir. 
Üniversite yıllarında sivil toplum kuruluşlarında aktif görevler almıştır. Gençlik ve spor bakanlığının düzenlediği Gençlik Çalıştayı, Genç Anayasa Çalıştayı ve Gençlik Şurası’na Samsun temsilcisi olarak katılmıştır. Yine Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlı gençlik merkezinde, Gençlik lideri olarak görev almıştır. Müstakil Sanayici ve İş Adamları(MÜSİAD) Derneğinin Azerbaycan Şubesinin Genel Sekreterliği görevini yürütmüştür. Milli Türk Talebe birliğinin Samsun Kurucu İl Başkanlığı ve Milli Birlik Cemiyeti Akşehir Kurucu Başkanlığı görevinde bulunmuştur. 1 Kasım 2020 Tarihinde yapılan 7. Olağan Kongrede Ak Parti Samsun İl Yönetim Kurulu Üyeliğine seçilmiştir. Evli ve 3 Kız çocuğu babasıdır.
HABER / MEHMET İNCE

Bu haber 982 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN YENİ KABİNEYİ AÇIKLADI
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN YENİ KABİNEYİ AÇIKLADI
BU YIL ŞENLİKLERDE HANGİ SANATÇI GELSİN
BU YIL ŞENLİKLERDE HANGİ SANATÇI GELSİN