ENGELLİ ÖĞRENCİLERE TRAFİK EĞİTİMİ VERİLDİ
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

ENGELLİ ÖĞRENCİLERE TRAFİK EĞİTİMİ VERİLDİ

Akşehir’de Engelli öğrencilere D-300 Karayolunda Trafik Eğitimi verildi.

06 Eylül 2019 - 01:06

Özel Umut Bakım Merkezinde kalmakta olan engelli Öğrenciler polis kıyafeti giyerek trafik denetimi yaptı. Akşehir  İlçe Emniyet Müdürlüğü engelli öğrencileri ziyaret etti. Polisleri gören engelli öğrenciler polis telsizi ile polis kıyafeti giyerek  trafik denetimi yaptılar.
Akşehir Özel Umut Bakım Merkezinde kalan  engelli öğrenciler ile polisler bir araya geldi. İlk olarak trafik polisinden trafik kuralları dersi alan öğrenciler daha sonra telsizle polislere anons geçti.
Polislerle birlikte trafik denetimine çıkan ruhsal ve zihinsel engelli Öğrenciler , Akşehir İlçesi D 300 karayolunda, trafik polisinin yönlendirmesi ile araçları durdurup sürücülerin ehliyet ve ruhsatını kontrol ettiler. Trafik Polisleri ile birlikte uygulama yapan engelli Öğrenciler , sürücülere emniyet kemeri takmaları konusunda uyarıp, belgelerini kontrol ettikten sonra denetimlerini bitirdi. Konuyla ilgili kısa bir açıklama yapan Akşehir İlçe Emniyet Müdürlüğü Yetkilileri;  Engelli öğrencilerle bir araya geldiklerini belirterek, “Özel Umut Bakım Merkezindeki Engelli Öğrencilerle biraraya geldik. Özel Umut Bakım Merkezi  çalışanlarının engelli öğrencilere gösterdiği ilgi taktire şayan. Biz emniyet teşkilatı olarak sonuna kadar Umut Bakım Merkezine  destek olacağız” ifadelerine yer verdiler. Özel Umut Bakım Merkezi Müdürü Özgür Camcı  ise “En iyi iyileştirme yöntemi budur. Çocuklar sosyalleşiyor ve bilinçleniyor. Bugün polisleri gören çocuklarımızın yüzünü gördüm. Gözleri gülüyordu polisleri gördükleri için” ifadelerini kullandı.
Engelli öğrenciler ise mutluluklarını ifade etmekte zorlansa da çok sevinçli olduklarını söylemeye çalıştılar.Yaklaşık 1 saat süren denetleme sonunda trafik denetiminde kontrolleri yapılan sürücüler engellilere çeşitli hediyeler verdi.  

Bu haber 506 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
DEPREMDE VATANDAŞLAR SOKAĞA DÖKÜLDÜ
DEPREMDE VATANDAŞLAR SOKAĞA DÖKÜLDÜ
NASRETTİN HOCA ÇOCUK KÜTÜPHANESİ HİZMET VERMEYE BAŞLADI
NASRETTİN HOCA ÇOCUK KÜTÜPHANESİ HİZMET VERMEYE BAŞLADI