ENGELLİLERİN ATANMASINI İSTİYORUZ
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

ENGELLİLERİN ATANMASINI İSTİYORUZ

Görmeyenleri Koruma Derneği Akşehir Temsilcisi Başkanı Hüseyin Çığ atanamayan engellilerle ilgili olarak açıklama yaptı. Çığ açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

19 Temmuz 2019 - 09:22

Atanamayan engelliler gurubunun 8-9-10 Temmuz 2019 tarihleri arasında Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde yaptığı görüşmeler de olumlu bilgiler alındı. Başta Arzu Erdem,Yıldırım Kaya,Ömer Fethi Gürer ve Serkan Bayram gibi önemli milletvekillerinden alınan randevuya istinaden 'engelli kotasının artması,10 bin engelli atamasının yapılması' konusunda ısrarlı talebimizi ilettik. Atanamayan engellilerin sabrı kalmadığını, artık son çare olarak grev yapılmasına mecbur bırakıldığımızı belirttik. 
Tarafımıza iletilen bilgiler şu yönde; 
1) Meclis kulis ve parti içi görüşmelerde kamuda engelli kotasının artması yönünde çalışmalar Ekim 2019 sonunda görüşülecek.
2) Ak Parti ve Milliyetçi Hareket Partisi gurubu 'kamuda engelli kotasının %5 olmasına' sıcak bakıyor. Engelli Kotası %5'e KESİN olarak çıkacaktır.
3) Temmuz ve Ağustos ayı içerisinde engelli ataması yapılacağını doğruladık.
4) Mecliste yaptığımız görüşmede Temmuz ve Ağustos ayında yapılacak atamayla ilgili sayı verilmedi fakat Türkiye Engelliler Platformu olarak Devlet Personel Başkanlığı'ndan aldığımız bilgilere göre 4 bin civarında bir alım olacağı bilgisini almıştık.
5) Bu süre zarfında mevcut hükümet açısından grev yapma kararının hoş karşılanmayacağını, verilen sözler tutulmadığı taktirde grev yapma kararını istenildiği zaman yapabildiğimiz hatırlatıldı. 
Atanamayan engelliler olarak verilen sözler karşısında herhangi bir gelişme olmadığı taktirde grev alma kararını Ağustos 2019 tarihine aldığımızı belirtiyor. Bundan sonra ki süreçte, istenilen sonuca ulaşılmadığı zaman Meclis görüşmesi yapmadan grev yapacağımızı kamuoyuna saygıyla duyurulur. HABER / MEHMET İNCE 

Bu haber 332 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
DOĞANHİSAR'DA KAÇAK SİLAH OPERASYONU
DOĞANHİSAR'DA KAÇAK SİLAH OPERASYONU
EMNİYETTEN UYUŞTURUCU OPERASYONU: 1 GÖZALTI
EMNİYETTEN UYUŞTURUCU OPERASYONU: 1 GÖZALTI