ENGELLİLERİN HAYATINI KOLAYLAŞTIRAN HİZMETLER AKŞEHİR’DE...
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

ENGELLİLERİN HAYATINI KOLAYLAŞTIRAN HİZMETLER AKŞEHİR'DE YAPILDI

Akşehir'de engelli vatandaşlar için yapılan hizmetler hayatlarını kolaylaştırmaya devam ediyor.

03 Aralık 2021 - 12:29

03 Aralık Engelliler gününde Akşehir'deki engelli vatandaşlarımızın hayatlarını kolaylaştıran hizmetleri sizler için sıralıyoruz; 
ENGELSİZ YAŞAM MERKEZİ 
Akşehir'de yapılan Engelsiz Yaşam Merkezi vatandaşların biraraya gelip faaliyet, sınav, ve sohbet etme imkanı buluyorlar. 
Belediye Başkanı Salih Akkaya Engelsiz Yaşam Merkeziyle ilgili olarak 'Her insan bir gün engelli olabilir. Hiç birimizin garantisi yok, onun için hepimiz birer engelli adayıyız. Bunu düşünerek, idrak ederek bütün engelli kardeşlerimizin yaşamını kolaylaştırmak için üstümüze düşeni yapmamız lazım. Akşehir Belediyesi olarak göreve geldiğimizden bugüne bu konuyla ilgili olarak bizde olabildiğince duyarlı olduk. Engelsiz Yaşam Merkezimizi faaliyete geçirerek engelli kardeşlerimizin hem eğitim görmelerini, hem de sosyal faaliyetlerde bulunma imkanlarını sağladık. Burada bir çok kurslar da düzenlendi ama bunlar içinde engelli KPSS kursu en anlamlısıydı. Bölgemizde bu kursu açan ilk belediye olduk. Burada aldığı kurslarla sınavı kazanıp atanan kardeşlerimiz oldu buda bizim için ayrı bir gurur kaynağı oldu.'' ifadelerine yer verdi. 
ENGELSİZ TAKSİ 
Akşehir İlçe Belediyesi engelli vatandaşlara daha iyi yaşam koşulları sağlayabilmek için “Akşehir Belediyesi Engelsiz Taksi” hizmetini hayata geçirerek ulaşımlarını kolaylaştırıyor. Akşehir'de hizmete giren Engelsiz Taksi Engelli vatandaşların hayatlarını ve yaşamlarını kolaylaştırıyor.Engelliler bu güzel etkinlik için Belediye Başkanı Salih Akkaya'ya teşekkür ediyorlar.
Engelsiz Taksiyle ilgili olarak Akşehir Belediye başkanı Salih Akkaya, engellilerin daha iyi bir yaşam sürebilmesi için Akşehir Belediyesi olarak hizmet ve yatırımları sürdürdüklerine değinerek, "Engelli kardeşlerimizi her zaman düşünmeliyiz. Öncelikle bizlerin zihinlerimizdeki, sevgimizdeki engelleri kaldırması lazım. Engelli kardeşlerimizin kabiliyetlerine onların güzel insan sevgisine ihtiyacımız var. Dolayısıyla onları her zaman hatırlamalı, her zaman onların önündeki engelleri kaldırmalı ki, Türkiye Cumhuriyeti devletimizin hedeflediği 2023, 2053 ve 2071 hedeflerine 80 milyon Türkiye Cumhuriyeti vatandaşımız hep birlikte o ulaşalım. Engelli kardeşlerimizin hepsi hakikaten ayrı bir kabiliyet, ben onlarla gurur duyuyorum, bütün Türkiye onlarla gurur duyuyor. İnşallah onların kabiliyeti keşfedildikçe, onları daha çok hayata, üretime, ülkemizin gelişmesi noktasında ki projelere kattıkça Allah'ın izniyle Türkiye'yi hiçbir güç durduramaz, diz çöktüremez, sırtını yere getiremez. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan çizdiği yolda gösterdiği hedefte hep birlikte omuz omuza çalışmamız lazım. Bugünlerde yine bize çeşitli oyunlar oynanmakta. 15 Temmuz'daki darbe girişiminin çok şükür milli birlik ve benliğimizle, milli ruhumuzla üstesinden geldik. engelli kardeşlerimizin hizmetine sınduğumuz "Engelsiz Taksi” projemiz Daha önce söz vermiştik, böyle bir projemizden bahsetmiştik ve gerçekleştirdik. Ayrıca yanına da, engelli kardeşlerimizin 7-8 kişilik yakını da alabilme kapasitesine sahip bu aracımız telefon edildiği anda engelli kardeşlerimizin hizmetine sunuldu. Hastaneye yada her hangi bir resmi kurumlarda işleri olduğunda veya böyle güzel günlerde etkinliklerde o kardeşlerimizin bu araç 24 saat hizmetinde olacak.
ŞARJ İSTASYONLARI 
Akşehir Belediyesinin şehrimize kurduğu engelli araç şarj istasyonları engelli vatandaşları topluma kazandırmak, onların yaşam şartlarını daha elverişli hale getirebilmek anacıyla yaptığı çalışmalar kapsamında beğeni kazanıyor.
Akşehir Belediyesi ve Nasreddin Hoca Türbesi önüne konuşlandırılan 2 adet şarj istasyonu, engelli vatandaşlar tarafından büyük ilgi görüyor. 1 şarj istasyonunda aynı anda 3 adet araç şarj edilebilirken, şarj istasyonlarındaki led ekranlardan da Akşehir’i tanıtan film ve belediye faaliyetleri ile ilgili görüntüler sunuluyor.
Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya “Akşehir Belediyesi olarak huzurlu ve güvenli bir toplum olabilmemiz için, engelli vatandaşlarımızın da toplumumuzun ayrılmaz birer parçası haline getirilmesi gerektiğini düşünüyoruz. Engelli vatandaşlarımıza sahip çıkmak, onların sorunlarının çözümüne katkıda bulunmak ve yaşamlarını kolaylaştırıcı önlemler almak adına yaptığımız çalışmalar kapsamında şehrimize biri belediye binamız diğeri de Nasreddin Hoca Türbesi yanında olmak üzere 2 adet engelli araçları için şarj istasyonu kurduk. Bu istasyonlar şehrimizde yaşayan engelli vatandaşlarımıza hizmet verecek. Akülü engelli aracı kullanan engelli vatandaşlarımızın araçlarını rahatça şarj edebilecekleri bu istasyonlar, aynı zamanda vatandaşlara bu noktada şarj ünitesine bağlı ekrandan sesli ve görüntülü olarak Akşehir’imiz ve belediyemiz faaliyetleri ile ilgili tanıtım filmleri izleme imkanı da sunuyor. Ayrıca Akşehir türkülerimizde yine bu ekranlardan dinlenebiliyor” dedi.
AKÜLÜ ARAÇ DAĞITIMI 
Akşehir'de 2014'ten bu yana bu yana  249 akülü araç dağıtımı gerçekleştirildi.  Ayrıca 137 de tekerlekli sandalye dağıtımı oldu.  
HABER MERKEZİ 

Bu haber 399 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
TARAFTARLARA MAÇ YASAĞI  GETİRİLDİ
TARAFTARLARA MAÇ YASAĞI GETİRİLDİ
YUNAK KAYMAKAMLIĞI SOKAK HAYVANLARINI UNUTMADI
YUNAK KAYMAKAMLIĞI SOKAK HAYVANLARINI UNUTMADI