ERKEN TEŞHİS HAYAT KURTARIR
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

ERKEN TEŞHİS HAYAT KURTARIR

1-31 Ekim Meme Kanseri Farkındalık Ayı nedeni ile ilçe sağlık müdürlüğü tarafından Akşehir Devlet Hastanesinde farkındalık oluşturuldu.

01 Kasım 2022 - 10:25

Her yıl 1-31 Ekim Meme Kanseri Farkındalık Ayı nedeni ile İlçe Sağlık Müdürlüğü Kanser Birimi Sorumlu Hekimi Dr. Kübra ÖZKİRAZ ve Kanser Birimi personelleri Menekşe DOĞAÇ, Serap AKÇA tarafından Akşehir Devlet Hastanesinde stant açılıp eğitim verildi. Yapılan açıklamada: "  Dünyada her yıl milyonlarca kadın meme kanserinden dolayı maalesef  hayata veda ediyor. Meme kanseri konusunda yeterli ve doğru bilgiye sahip olmak,erken teşhis ve tedavi için çok önemlidir.Meme kanserini önlemede en etkin ve hayat kurtaran önlem kadınların kendi kendine meme kontrolü yapmasıdır.
Sizde annenize,eşinize,kızınıza,kısacası değer verdiğiniz kadınlara kendi kendine muayenenin önemini hatırlatın. Meme kanserine karşı verdiğimiz savaşı ancak toplum olarak bilinçlenerek kazanabiliriz. Meme kanserinde erken tanı,düzenli takip ve kendi kendine meme muayenesi hayat kurtarıcı öneme sahiptir dedi.
HABER / MEHMET İNCE 

Bu haber 705 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ZEHİR TACİRLERİNE GEÇİT YOK
ZEHİR TACİRLERİNE GEÇİT YOK
GÜVENLİ OKUL GÜVENLİ EĞİTİM...
GÜVENLİ OKUL GÜVENLİ EĞİTİM...