EVLATLARDAN ANLAMLI ZİYARET
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

EVLATLARDAN ANLAMLI ZİYARET

Yunak ilçesinde Orhan Erdem İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri Konya İnsan Mektebi "Huzurda Buluşalım" etkinliği kapsamında anlamlı bir ziyaret gerçekleştirdi.

23 Ocak 2020 - 08:04

Yunak Orhan Erdem İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri mahallelerinde yaşayan Hatice ve Ayşe teyzelerini ziyaret etti. Konya İnsan Mektebi "Huzurda Buluşalım" etkinliği kapsamında büyüklerini ziyaret eden öğrencilerimiz İlçenin çınarlarından geçmişte yaşadığı hikayeleri dinleyip, özel zamanlar geçirdiler.
HUZURDA BULUŞALIM ETKİNLİĞİ 
NEDİR? 
Yaşlılara ilgi gösterme ve zaman ayırma birçok konuda huzuru, merhameti, mutluluğu değeri artırdığı gibi evlat olmanın sorumluluğunu da artırır. Evimizde veya çevremizdeki yaşlılara fırsat varken şimdiden sarılmalı onları mutlu etmeli ve dualarını almalıyız.
 

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve huzurevi öncülüğünde yürütülen etkinliklere ek olarak, 31 ilçemizde proje uygulanacaktır. "Huzurda Buluşalım" Projesi geleceğimizin teminatı evlatlarımızın yaşlılarla kaynaşmasını, onlarla beraber kültürel, sanatsal, sportif, sosyal etkinliklerde yer almalarını amaçlamaktadır.

Bu ana amaç çerçevesinde;
? Huzurevi sakinleri ile öğrencilerimizin farklı etkinliklerde bir araya gelmelerini sağlayarak aile ortamından ayrı sürdürülen monoton hayat akışının sosyal yaşantıya dönüşmesini sağlamak,
? Çocuklarımızın ve gençlerimizin yaşlılarla olan bağını kuvvetlendirmek,
? Yaşlılıkla beraber gelen yalnızlık hissinin azaltılmasını sağlamak,
? Sadece huzurevi sınırlarında kalmayıp Müdürlüğümüze bağlı kurumlarda ve şehrimizin çeşitli yerlerinde etkinlikler düzenleyerek yaşlılarımız ve öğrencilerimizin sosyalleşmesini sağlamak,
? Vicdanlı ve sağduyulu bireylerin yetişeceği ortamlar oluşturmak,
? Paydaşlarımız ve Müdürlüğümüz iş birliğinde huzurevi sakinlerini ve öğrencileri tiyatro, spor, sanat, piknik, gezi, fidan dikimi vb. sosyal aktivitelerde buluşturmak,
? Yaşlılarımızın mutlu olmalarını sağlayacak moral verici etkinlikler düzenlemek,
? Huzurevi ile öğrencileri buluşturup öğrencilere millî ve manevî değerlere sahip çıkmanın önemini kavratabilmek, alt amaçlarımızı oluşturmaktadır.

Gelenek ve göreneklerini öğrenen ve sahiplenen, yaşlılara sahip çıkan ve onlarla sosyalleşen ve aynı ortamlarda bulunmaktan keyif alan vicdanlı bireyler yetiştiği sürece toplumumuzda huzur hakim olacaktır. 

"Huzurda Buluşalım" projesi kapsamında ilçenizdeki okulların tamamında; Müdürlüğümüz tarafından belirlenen tarih aralıklarında yaşlılarla öğrenci, öğretmen ve velilerinizin kaynaşması ve ortak faaliyetlerde yer almaları sağlanmalıdır.
HABER / MEHMET İNCE 
 

Bu haber 1149 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
SOSYAL MESAFELİ İLK CUMA NAMAZI KILINDI
SOSYAL MESAFELİ İLK CUMA NAMAZI KILINDI
Vakıflar Bölge Müdürü Nurullah Osmanlı Akşehir’i Ziyaret Etti
Vakıflar Bölge Müdürü Nurullah Osmanlı Akşehir’i Ziyaret...