FEN LİSESİ DEĞİŞİMDE İLKLERİN ÖNCÜSÜ OLMAYA DEVAM EDİYOR
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

FEN LİSESİ DEĞİŞİMDE İLKLERİN ÖNCÜSÜ OLMAYA DEVAM EDİYOR

Akşehir Hacı Sıddıka Baysal Fen Lisesi yaptığı yeniliklerle ilklerin okulu olmaya devam ediyor. Birçok yeniliğe ve değişime imza atan okul yaptığı çalışmalarıyla da çevre okullara örnek oluyor.

16 Ekim 2019 - 08:54

Okul Aile Birliği Başkanı Miyase KILINÇ yaptığı açıklamada:’’Okulumuzdaki değişim baş döndürücü hızla devam ediyor. Çalışmalarımızı plan program dâhilinde yürütüyoruz. Her geçen gün okulumuzun çehresi değişiyor. Herkesin görevini layıkıyla yapması sonucu okulumuzu bu noktalara kadar getirebildik. Bundan sonra da çalışmalarımıza ara vermeden okulumuza daha başka neler kazandırabiliriz diye fikir alışverişinde olmaya devam edeceğiz’’ dedi. 
‘’Akşehir’de ilk defa Robotik Kodlama ve Programlama sınıfı açılma süreci son aşamasında’’
10 Eylül 2018 tarihi itibari ile göreve başlayan Okul Müdürü Mahmut Yaman yapılan yenilikler hakkında şunları paylaştı:’’Öncelikle eğitim öğretimin üç temel sac ayağı vardır. Bunlar; okul-öğrenci-aile. Bu sac ayağının uyumlu çalışması eğitimde kaliteyi artıracaktır. Biz de Hacı Sıddıka Baysal Fen Lisesi olarak çalışmalarımızda bu anlayışla ilerliyoruz. Çalışmalarımızı Okul müdüründen başlayarak,  müdür yardımcıları, öğretmenler, öğrenciler, öğrenci velileri ve okul aile birliği üyeleri ile tam bir takım çalışmasıyla yürütüyoruz. 2019-2020 Eğitim- Öğretim yılına hazırlık aşamasında okulumuzda yapılan çalışmaları şu şekilde sıralayabiliriz; Yaz döneminde ilk defa 11. Ve 12. Sınıflara DYK bünyesinde TYT kursunu açtık. Okulumuzun içi ilk defa komple boyandı. Okulumuz duvarlarındaki tel örgülerin devamı yapıldı. Okulumuz bahçe kapısı otomatik kapı şeklinde değiştirildi. Okulumuzda sosyal faaliyet olarak okçuluk kursu açıldı. Okulumuzun bütün öğretmenleri DYK kursuna başvurdu ve her sınıf bazında kurslar açıldı. Akşehir’de ve okulumuzda ilk defa Robotik Kodlama ve Programlama sınıfı açılma çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Sürecin artık sonuna doğru geliyoruz. Velilerimizin öz verili çalışmaları ve fedakarlıklarıyla yaptıkları çalışmalar sonucunda 8 adet laptop bilgisayarlar okul bünyesine kazandırıldı ve bu sayı 15 olduğunda robotik kodlama ve programlama sınıfımız planladığımız gibi ekim ayı içinde açılacaktır. 
‘’Öğrenci takip sistemiyle okulumuz bünyesindeki öğrencilerimizin çalışmalarını sistemli hale getireceğiz’’
Yeniliklere her daim açık olma özelliğiyle tanınan Hacı Sıddıka Baysal Fen Lisesi bir yeniliğe daha imza atarak yüksek tempoda çalışmalarını sürdürüyor. Fen Lisesi Okul Müdürü Yaman yaptıkları sistem hakkında şunları ekledi:’’ Okulumuz eğitim-öğretimin olmazsa olmazı olan okul-veli-öğrenci saç ayağını faaliyete geçirmek için Öğrenci Takip Sistemini oluşturmuştur. Bu sistemde amaç öğrencilerimizin çalışmasını sistemli hale getirmek ve her sınıf bazında öğrenmenin zamanında gerçekleşmesini sağlayıp öğrencimizin 12.sınıfa geldiğinde ben üniversite sınavında ne yaparım kaygısını ortadan kaldırmaktır. Bu sistemi uygulamak isteyen kurumlar aksehirhsbfenlisesi.meb.k12.tr adresinden bilgi alabilir ya da kurumumuza gelip direk yardım alabilirler. İnsanlar hayatlarında bazı şeyleri başarmak için mücadele ederler. Bir insanın kendine koyduğu hedef için sürekli çalışması ve çabalaması son derece önemlidir. İnanmak başarmanın yarısıdır sözü de bunu gösterir. Biz yeniliğe her zaman açık bir okuluz. Görüşler, fikirler bizim için çok değerlidir. Görüş alışverişinde bulunmak isteyen herkesi okulumuza davet ediyoruz’’ dedi.
HABER / MEHMET İNCE 

Bu haber 589 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
AKŞEHİRSPOR ADINA YENİDEN DİRİLİŞ
AKŞEHİRSPOR ADINA YENİDEN DİRİLİŞ
AK PARTİ AKŞEHİR, 73. İLÇE DANIŞMA MECLİSİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ
AK PARTİ AKŞEHİR, 73. İLÇE DANIŞMA MECLİSİ...