FİDANLARA ŞEHİT ÖĞRETMENLERİN İSİMLERİ VERİLDİ
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

FİDANLARA ŞEHİT ÖĞRETMENLERİN İSİMLERİ VERİLDİ

Kıllar İlkokulunda fidanlar, Güneydoğu'da teröristlerce şehit edilen ve Van depreminde şehit olan öğretmenlerin anısına dikildi.

14 Kasım 2019 - 08:19

Yunak Kıllar Mahallesi’nde bulunan ilkokulda, Van depreminde hayatını kaybeden ve teröristlerce şehit edilen öğretmenler için fidanlar toprakla buluştu. Tarım ve Orman Bakanlığının  "Geleceğe Nefes" kapsamında başlatılan araç dikme seferberliğine Kıllar İlkokulu öğrencileri de 250 fidanla verdi. Öğretmenler ve öğrenciler ilçeden getirdikleri fidanların 50' sini evlerinin önüne, diğerlerini de okul bahçesine diktiler. Dikilen fidanlardan 70 tanesine terör yüzünden hayatını kaybetmiş şehit öğretmenler ile Van Depreminde şehit olmuş öğretmenlerin isimlerini verdiler. Diktikleri bu fidanlarla geleceğe nefes olma yolunda anlamlı bir etkinlik gerçekleştirdiler. 
Yunak İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut İşcan, kampanya kapsamında İlçe geneline 12 bin 600 fidan dikildiğini, en büyük desteğin de eğitim camiasından; öğretmenler ve öğrencilerden geldiğini kaydetti. Tüm okul bahçelerini yeşillendirme çalışmalarına devam edeceklerini söyleyen İşcan, Kıllar İlkokulunda dikilen fidanlara, genç yaşta yitirilen fidanların yani şehit olan öğretmenlerin isimlerinin verildiğini, bunun ise kampanyaya ayrı bir anlam kattığını ifade etti.
İşcan,  "Van depreminde ve görevi basında şehit olan öğretmenlerimiz için Kıllar İlkokulu bahçesinde öğretmen ve öğrencilerce fidan dikimi yapıldı. Şimdi Kıllar Mahallemizde de şehitlerimizin dikili ağaçları oldu, isimlerini burada yaşatmaktan onur duyuyoruz. Sonraki nesillere yeşil bir doğa bırakma adına ve bu ülkeye hizmet uğruna hayatlarını kaybeden öğretmenlerimiz adına da güzel bir etkinlik oldu. Katkıda bulunan ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum, öğretmenlerimizi ve yavrularımızı tebrik  ediyorum" dedi.
HABER / MEHMET İNCE 

Bu haber 762 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
DERE YATAĞINDA KENEVİR OPERASYONU
DERE YATAĞINDA KENEVİR OPERASYONU
KAÇAK AKARYAKIT VE KENEVİR OPERASYONU
KAÇAK AKARYAKIT VE KENEVİR OPERASYONU