FİLYASYON EKİPLERİ KAÇ KİŞİYE ULAŞTI?
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

FİLYASYON EKİPLERİ KAÇ KİŞİYE ULAŞTI?

Konya İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Koç, coranavirüs salgını nedeni ile yoğun çalışma içerisinde bulunan filyasyon ekiplerinin yöneticileri ile bir araya geldi. Meram, Selçuklu ve Karatay ilçe sağlık müdürlerinin ve filyasyon merkez sorumlularının katıldığı toplantı da şehrimizde 149 ekip ile yürütülen filyasyon çalışmalarında ki son durum değerlendirildi.

16 Haziran 2020 - 09:29

Türkiye genelinde olduğu gibi Konya’da da son günlerde Covid-19 tanısı konulan hasta sayısında artış meydana geldiğini vurgulayan Prof. Dr. Koç, filyasyon çalışmalarının hatasız ve etkin yapılabilmesinin önemine vurgu yaptı. Filyasyon ekiplerinin 7/24 fedakârca görev yaptığını ve Covid-19 salgını ile mücadelede anahtar rol oynadığını söyleyen Prof. Dr. Koç, “Covit-19 tanısı konulmuş olan bireylerin temas ettiği kişileri tek tek tespit ederek şu ana kadar 14 bin 169 vatandaşımıza ulaşmayı başaran ve onları bilgilendiren filyasyon ekiplerimize teşekkür ediyorum” dedi.

     Toplantı da söz alan yöneticiler, ilçe sağlık müdürleri ve filyasyon merkez sorumluları da sahada karşılaştıkları sorunları ileterek, alınması gereken tedbirler konusunda istişarelerde bulundular. 
HABER MERKEZİ 

Bu haber 1226 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
OTOMOBİLLER ÇARPIŞTI 1 ÖLÜ 5 YARALI
OTOMOBİLLER ÇARPIŞTI 1 ÖLÜ 5 YARALI
KAPSAMLI DENETİMLER SÜRÜYOR
KAPSAMLI DENETİMLER SÜRÜYOR